Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук

дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук

Назва:
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,36 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Дніпропетровський національний університет
БУТИРІНА Марія Валеріївна
УДК 82-92+070
Комунікативні фактори функціонування
публіцистичних текстів (на матеріалі журналів
“Літературно-науковий вісник” і “Питання
філософії та психології”)
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі журналістики Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук,
Бойко Алла Анатоліївна,
доцент кафедри журналістики Дніпропетровського національного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук,
Непийвода Наталя Федорівна,
професор кафедри редакційно-видавничої справи Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
 
кандидат філологічних наук,
Зелінська Надія Віталіївна,
доцент кафедри видавничої справи і редагування Української академії друкарства
імені Івана Федорова Міністерства освіти і
науки України (м. Львів).
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра української преси (Міністерство освіти та науки).
Захист відбудеться “24” квітня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (03119, м. Київ, вул. Мельникова 36/1, Інститут журналістики).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (02033, м.Київ, вул. Мельникова, 36/1).
Автореферат розісланий “22” березня 2001р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради, В.Ф.Іванов
кандидат філологічних наук, професор
Загальна характеристика роботи
Дана робота присвячена дослідженню журналістського процесу в контексті теорії комунікації.
Актуальність дослідження. Звернення до комунікативної і тісно пов'язаної з нею діалогічної проблематики обумовлене актуалізацією нової наукової і соціальної парадигми. З поступовою універсалізацією ролі комунікації у суспільстві новітній комунікативний простір формується як продукт взаємодії низки рівнозначних незалежних учасників. У цій новій ситуації комунікація стає об'єктом усебічних досліджень, оскільки від рівня знання специфіки різноманітних форм інтеракції залежить продуктивний перебіг основних суспільних процесів. Створення такого типу спілкування, який би позначався не традиційною, нормативно зумовленою згодою, а комунікативно досягнутим порозумінням, визнається основною проблемою гуманітарної науки.
У зв'язку з цим виникає ціла низка питань, пов'язаних із визначенням умов, принципів, норм міжособистісних взаємин, загальний сенс яких може бути зведений до запобігання тому фіктивному варіанту комунікації, який Ю. Хабермас назвав “спотвореним”. Важлива роль у впровадженні нової соціальної парадигми, на наш погляд, має бути відведена журналістиці, яка розуміється як соціальний інститут, що легітимує суспільні процеси в режимі діалогу. Такий підхід обумовлює розгляд механізму легітимації в руслі культурного процесу як одного з можливих контекстів вивчення теоретичних засад масової комунікації.
Науковий сенс цього по-новому мотивованого дослідження ми бачимо в розширенні меж дослідницької рефлексії, у синтезуванні окремих засобів та методів тих наук, які поєднані спектром комунікативної проблематики. На сьогоднішній день накопичено значний досвід комунікативного аналізу в різноманітних сферах людського життя. Так, у своїй узагальнюючій праці “Теорія і практика комунікації” Г. Г. Почепцов наводить 25 моделей, які так чи інакше структурують простір, у якому відбувається комунікація ( авторами їх є Р. Якобсон, Г. Шпет, В. Пропп, Ю. Лотман, Р. Барт, М. Бахтін, М. Евреїнов та ін.). Універсальною з них є схема Р.Якобсона, у якій названі такі фактори комунікації: адресат, адресант, повідомлення, код, контакт, контекст.
Контекст
код контакт
Адресант----------------повідомлення------------------Адресат11 Якобсон Р. Лингвистика и поэтика// Структурализм: "за" и "против".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок