Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ ДЕВІДА ЛОДЖА І АНГЛІЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ РОМАН 70 - 80-Х РР. XX СТ.

ТВОРЧІСТЬ ДЕВІДА ЛОДЖА І АНГЛІЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ РОМАН 70 - 80-Х РР. XX СТ.

Назва:
ТВОРЧІСТЬ ДЕВІДА ЛОДЖА І АНГЛІЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ РОМАН 70 - 80-Х РР. XX СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дніпропетровський державний університет
БАНДРОВСЬКА ОЛЬГА ТРОХИМІВНА

УДК 8 (100) (09)
ТВОРЧІСТЬ ДЕВІДА ЛОДЖА
І АНГЛІЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ РОМАН
70 - 80-Х РР. XX СТ.
10.01.04 - Література зарубіжних країн
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському державному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти України, м. Львів
Науковий керівник:
кандидат філологічних наук, доцент Гаврилюк Альбіна Михайлівна,
Львівський державний університет імені Івана Франка, доцент кафедри світової літератури
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Денисова Тамара Наумівна,
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, старший науковий співробітник
кандидат філологічних наук, доцент Ватченко Світлана Олексіївна,
Дніпропетровський державний університет, доцент кафедри зарубіжної літератури
Провідна установа:
Чернівецький державний університет ім. Юрія Федьковича, кафедра румунської та класичної філології (секція теорії та історії світової літератури), Міністерство освіти України, м. Чернівці
Захист відбудеться 17 листопада 1999 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 08.051.12 Дніпропетровського державного університету за адресою:320025, М.Дніпропетровськ, просп. Гагаріна 72, кімн. 804.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного університету (320625, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова 8).
Автореферат розісланий 15 жовтня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради Глушко О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний світовий літературний процес великою мірою визначається розвитком постмодернізму. Одним із нагальних питань, які постають перед сучасним літературознавством, є проблема проникнення нової постмодерністичної естетики у національні літератури і у твори окремих письменників. Аналіз постмодерністичного мистецтва сприяє переосмисленню і подальшому вивченню реалістичного і модерністичного мистецтв, а також формуванню нового типу літературної теорії і критики, які, своєю чергою, формують новий термінологічний апарат. Постмодерністична література і постмодерністична критика становлять єдиний дискурс, який характеризується взаємовпливом художньої і теоретичної думки. Англійський університетський роман останніх десятиліть, зокрема, твори відомих письменників і літературознавців М.Бредбері і Д.Лоджа, є цікавим і оригінальним прикладом взаємозв'язку літератури і науки про літературу.
Традиційно особливістю англійського університетського роману вважають його тематичну зорієнтованість на університет як інститут культури та на його роль у суспільстві. Таке розуміння університетської прози у 70 - 80-ті рр. ХХ ст. розширюється. Соціальні, політичні, економічні реалії сучасного світу, зокрема, розвиток телекомунікацій, комп'ютерних технологій, нове розуміння ролі мас-медіа у суспільстві, які спричиняють новий тип бачення світу і ведуть до руйнування системи традиційних цінностей, знаходять своє відображення в університетському романі цього періоду. Визначення 70 - 80-х рр. ХХ ст. як окремого періоду історії англійського університетського роману пояснюється і тим фактом, що нові літературні теорії, а також нові принципи та засоби відображення світу в літературі зреалізовуються в університетському романі, що і робить його особливо цікавим для дослідження. Позиція автора університетського роману, який є водночас ученим-літературознавцем і викладачем, реалізується у його наукових публікаціях про літературу. Дослідник творчості такого письменника має рідкісну можливість прийти до розуміння його наукових поглядів і світоглядних уявлень не тільки через безпосередній аналіз літературно-критичних праць, а й, що особливо важливо, через аналіз художніх творів на рівні організації художнього тексту. Необхідною умовою дослідження є врахування становлення постструкту-ралістського постмодерністичного комплексу - впливової ідейної течії в культурі західноєвропейських країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ ДЕВІДА ЛОДЖА І АНГЛІЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ РОМАН 70 - 80-Х РР. XX СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок