Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАРГІНАЛЬНІСТЬ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

МАРГІНАЛЬНІСТЬ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
МАРГІНАЛЬНІСТЬ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Кемалова Ліля Ісметівна
УДК 141.7 : 316. 3 / 4
МАРГІНАЛЬНІСТЬ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА
09.00.03 – соціальна філософія і філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі соціальної філософії філософського факультету Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Кальной Ігор Іванович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри соціальної філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Швецова Антоніна Вікторівна,
Кримський юридичний інститут ХНУ ВС,
завідувач кафедри соціально-економічних дисциплін
кандидат філософських наук, доцент
Казак Анатолій Петрович,
Таврійський гуманітарно-екологічний інститут,
кафедра філософії і соціально-політичних дисциплін,
проректор з наукової роботи
Провідна установа:
кафедра філософії Київського національного університету ім.. Т.Г. Шевченка Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “14” червня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95038, м. Сімферополь, проспект Вернадського, 4, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95038, м. Сімферополь, проспект Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “12” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К. 52.051.01 .............................. Зарапін О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена особливостями соціальних процесів в українському суспільстві. У результаті переходу від однієї соціальної системи до іншої суспільство опинилося в ситуації, що цілком можна умовно назвати маргінальною, тому що в її основі лежить проміжне, пограничне положення самого суспільства. Аналіз феномена маргінальності в умовах відсутності єдиної шкали цінностей, масової десоціалізації, кризи ідентичності вимагає від дослідників адекватної оцінки реального стану сучасного українського соціуму. У зв'язку з цим поняття маргінальності набуває якісно нового змісту й вимагає свого уточнення. Полісемантичність слова надає йому подвійної інтерпретації - воно може означати як пограничний стан (маргінальність-перехідність), так і периферійне (маргінальність-периферійність) положення соціального суб'єкта. Маргінальність розглядається найчастіше як явище негативне, що характеризує периферійний стан маргіналів, хоча її деструктивний тип не є визначальним для усього феномена загалом, а є лише однією з форм його вияву у світі, поряд з конструктивним. Тому важливо не просто фіксувати факт наявності маргіналів у соціальній структурі суспільства, а враховувати розходження усередині самих маргіналів.
Незважаючи на інтерес, що зріс останнім часом до досліджуваного феномена з боку різних суспільних наук, необхідно відзначити, що маргінальність як проблема соціальної філософії розроблена недостатньо. Не розкриті її об’єктивні підстави; слабко вивчені форми вияву в умовах сучасних трансформаційних процесів, що відбуваються в суспільстві. Крім того, не досліджено позитивний бік даного явища як одного з можливих факторів впливу на встановлення громадянської згоди. Необхідність дослідження цих питань і обумовлює інтерес дисертанта до заявленої проблеми.
Маргінальність займає проміжне положення, знаходячись на межі різних гуманітарних дисциплін, внаслідок чого вона найчастіше досліджується фрагментарно, що призводить до її недооцінки як явища специфічного за своїм характером. Соціально-філософський аспект дослідження маргінальності допускає розгляд її об'єктивних підстав як наслідку ексцентричної природи людини, розкриття сутності даного явища, що дозволяє виявити справжню роль і місце маргінальності в суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАРГІНАЛЬНІСТЬ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок