Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічний механізм реалізації досягнень НТП на підприємствах

Організаційно-економічний механізм реалізації досягнень НТП на підприємствах

Назва:
Організаційно-економічний механізм реалізації досягнень НТП на підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,97 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Сумський державний університет
Ілляшенко Костянтин вікторович
удк 658.11.8:658.11.4
Організаційно-економічний механізм реалізації
досягнень НТП на підприємствах
Спеціальність 08.02.02 – економіка та управління науково-технічним прогресом
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор
Теліженко Олександр Михайлович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри управління.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Яковлєв Анатолій Іванович,
Національний технічний університет “ХПІ”,
завідувач кафедри економіки і маркетингу;
кандидат економічних наук, професор
Соколов Микола Олександрович,
Сумський національний аграрний університет,
професор кафедри економіки АПК та
природокористування.
Провідна установа - | Центр дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України,
відділ проблем інноваційного розвитку
економіки України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “11” квітня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 Сумського державного університету за адресою: 40007, Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М412.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 40007, Суми,
вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий “10” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Сабадаш
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Низька конкурентоспроможність продукції більшості вітчизняних підприємств на світовому ринку є результатом тривалого процесу становлення та еволюції останніх в умовах командно-адміністративної системи господарювання. Існуюча на той час модель взаємозв'язку і функціонування суб'єктів господарювання була орієнтована на максимізацію, як правило, народногосподарського ефекту, що абсолютно не тотожно максимізації ефектів окремих суб'єктів господарювання.
У ринкових умовах змінилися зовнішні умови діяльності підприємств України. Для того щоб стати повноправним суб'єктом ринкової системи, підприємству необхідно навчитися самостійно здійснювати пошук джерел фінансування, вибір ефективних технологій, здатних забезпечити конкурентоспроможність продукції, аналіз ринків збуту, формування зв'язків з новими постачальниками тощо.
Вирішення цих завдань стане можливим тільки в тому випадку, коли підприємство зможе адаптуватися до нових умов господарювання, а для цього необхідно змінити його внутрішню структуру, підібрати нові форми і методи управління як поточними виробничими процесами, так і процесами відтворювального характеру, безпосередньо пов'язаними із впровадженням науково-технічних досягнень.
Досвід проведення реформ показав, що підприємствам нелегко перейти від адміністративних принципів роботи до ринкових, особливо в тих випадках, коли постає питання про випуск нових видів продукції, відновлення виробничих фондів, зміну виробничих технологій. Тому останнім часом особливої значущості набули проблеми, пов'язані з формуванням організаційно-економічного механізму управління процесом реалізації досягнень НТП на підприємствах України.
Наукові дослідження проблематики інноваційної діяльності підприємств та впровадження досягнень науково-технічного прогресу у виробництво проводили вітчизняні та зарубіжні вчені, зокрема: І. Лукінов, М. Чумаченко, В. Карпов, А. Коренной, О. Амоша, Ю. Бажал, Л. Барютін, С. Козьменко, В. Бабич, П. Завлін, А. Васильєв, С. Ілляшенко, С. Покропивний, В. Захарченко, А. Кац, В. Трапезніков, М. Дворцин, В. Юсім.
Разом з тим, питання оцінки та стимулювання впровадження досягнень науково-технічного прогресу у діяльність підприємств у сучасних умовах обмеженості ресурсів та зношеності основних фондів є недостатньо розробленими у методичному плані і не доведені до практичного застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм реалізації досягнень НТП на підприємствах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок