Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТИВНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА ЗА УМОВ ПОГОДНОГО РИЗИКУ

АДАПТИВНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА ЗА УМОВ ПОГОДНОГО РИЗИКУ

Назва:
АДАПТИВНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА ЗА УМОВ ПОГОДНОГО РИЗИКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,66 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Савіна Світлана Станіславівна
УДК 631.1.115
АДАПТИВНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА ЗА УМОВ ПОГОДНОГО РИЗИКУ
Спеціальність 08.03.02 — “Економіко-математичне моделювання”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 1998


Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі економіко-математичних методів Київського національного економічного університету Міністерства освіти України
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Наконечний Степан Ількович
Київський національний економічний університет
завідувач кафедри економіко-математичних методів
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, доцент
Ткаченко Іван Семенович
Тернопільська Академія народного господарства
завідувач кафедри економіко-математичних методів і моделей –
кандидат економічних наук, доцент
Ганах Наталія Іванівна
Український фінансово-економічний інститут,
доцент кафедри інформатики та обчислювальної техніки
Провідна установа – Львівський державний університет ім. Івана Франка, кафедра економічної кібернетики
Захист дисертації відбудеться 28 грудня 1998 року. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.006.01. Київського національного економічного університету за адресою: 252057, Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 16
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету.
Автореферат розіслано 27 листопада 1998 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, професор О.Д.Шарапов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перехід від адміністративно-командної до ринкової економіки, відсутність необхідної нормативно-правової бази, яка повинна регулювати становлення та розвиток нових економічних відносин, призвели до економічної кризи в Україні, в тому числі в АПК.
Агропромисловий комплекс переживає значні соціально-економічні і організаційні зміни. Особливо це стосується аграрного сектору. Сільськогосподарське виробництво реформується, переходить в ринкові умови. Тому виникла необхідність розробки нових методологічних і методичних підходів планування функціонування та розвитку сільськогосподарських підприємств, об’єднань і АПК вцілому. Все це можливо на базі використання економіко-математичного моделювання та ЕОМ.
Основною складністю наукових досліджень структурно-функціональної організації АПК, що трансформується, його поведінки, аналізу, прогнозування розвитку, підготовки своєчасних управлінських рішень та оцінки їх можливих наслідків є об’єктивно притаманна цьому комплексові невизначеність, яка породжується багатьма чинниками, найважливішими для сільськогосподарського виробництва є стан погоди та ринку, науково-технічний прогрес.
Невизначеність породжує нестійкість функціонування та розвитку АПК, економічний ризик тощо. Тому методологія та методи планування цього комплексу повинні враховувати цей феномен. Однак існуючі системи планування не враховують невизначеності, чим у значній мірі знижують якість планів.
У запропонованій роботі зроблена спроба подолання цього недоліку, тобто у плануванні сільськогосподарського виробництва враховується невизначеність, а також системні характеристики АПК (стійкість, маневреність, надійність, еластичність, ризик тощо). Особлива увага приділяється погодному ризику.
Запропоновані методологічні та методичні підходи, а також розроблені економіко-математичні моделі можуть бути використані для підприємств будь-якого ієрархічного рівня АПК, а також для інших галузей народного господарства.
Необхідність врахування і керування погодним ризиком витікає з об’єктивних вимог ринкової економіки, що вимагає від підприємництва пошуку способів найкращої адаптації до зовнішніх і внутрішніх умов функціонування та розвитку виробництва.
Теоретико-методологічне та практичне значення поставленої проблеми, недостатня її дослідженість обумовили вибір теми дисертаційної роботи, її мету та завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АДАПТИВНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА ЗА УМОВ ПОГОДНОГО РИЗИКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок