Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток естетичної культури студентів музично-педагогічних факультетів засобами української музики

Розвиток естетичної культури студентів музично-педагогічних факультетів засобами української музики

Назва:
Розвиток естетичної культури студентів музично-педагогічних факультетів засобами української музики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова
Побережна Лариса Леонідівна
УДК 378.036:78(477)
Розвиток естетичної культури студентів
музично-педагогічних факультетів
засобами української музики
13.00.02 – теорія і методика навчання музики і музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор Кудін
Вячеслав Олександрович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти, головний науковий
співробітник відділу порівняльної професійної педагогіки
і психології.
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор Афанасьєв
Юрій Львович, Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри естетики і
мистецтвознавства;–
кандидат педагогічних наук, Шульгіна
Валерія Дмитрівна, Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, завідувач нотного відділу.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, кафедра української та зарубіжної культури, Міністерство освіти і науки України,
м. Вінниця.
Захист відбудеться 25 квітня 2001 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.053.08 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 23 березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Завадська Т.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Завдання національного відродження, гуманізації освіти, орієнтації її на духовні цінності висувають нові вимоги до професійної підготовки вчителів предметів художнього циклу. Сприяти художньому відродженню нації, нарощуванню культурного потенціалу суспільства зможе учитель, що сам має високий рівень особистої культури, розвинені орієнтири естетичної оцінки. Естетична культура стає одним з найважливіших факторів соціального розвитку, засобом удосконалення освітянської справи.
Необхідною умовою культурно-виховної корекції навчального процесу з художніх дисциплін у школі є широке прилучення учнів до національного мистецтва. Відтак актуальною стає проблема професійної підготовки музично-педагогічних кадрів на основі національної художньої культури. Подолання наслідково-стереотипних поглядів на вітчизняне музичне мистецтво, реалізація його естетико-виховного впливу – важливе завдання підготовки студентів музично-педагогічних факультетів.
Вивчення сучасної вітчизняної методичної літератури приводить до висновку, що впровадження здобутків національного мистецтва в навчально-виховний процес є одним із пріоритетних напрямів дослідження. Науковці зосереджують увагу на педагогічних умовах засвоєння народних звичаїв і традицій в процесі позанавчальної роботи (Р.І.Дзвінка, В.О.Стрельчук), формуванні гуманістично орієнтованої світоглядної позиції майбутніх вчителів засобами народно-пісенної творчості (М.Клепар); на питаннях формування професійно-педагогічного інтересу до музичної народної творчості у майбутніх вчителів початкових класів (С.В.Чабан), підготовки вчителів до виховної роботи в школі на матеріалі пісенного фольклору (О.М.Отич), використання пісенно-обрядового фольклору в процесі професійної підготовки учителя музики на основі українського мистецтва (Л.П.Філоненко).
Сучасна педагогіка також має у своєму розпорядженні дані естетико-соціологічних та музикознавчих узагальнень щодо естетичних характеристик, художніх цінностей української музики, зроблених у працях Н.Г.Костюка, Л.П.Корній, І.Ф.Ляшенка, Т.В.Мартинюк, В.Д.Шульгіної та ін. Однак і сьогодні лишається багато невизначених аспектів проблеми естетичного розвитку особистості в контексті національної культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розвиток естетичної культури студентів музично-педагогічних факультетів засобами української музики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок