Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКЕ ПРОВІНЦІЙНЕ МІСТО ЯК ПОЛІТИЧНЕ ТА СОЦІОКУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ У ДОБУ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (БЕРЕЗЕНЬ 1917 – КВІТЕНЬ 1918 РР.)

УКРАЇНСЬКЕ ПРОВІНЦІЙНЕ МІСТО ЯК ПОЛІТИЧНЕ ТА СОЦІОКУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ У ДОБУ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (БЕРЕЗЕНЬ 1917 – КВІТЕНЬ 1918 РР.)

Назва:
УКРАЇНСЬКЕ ПРОВІНЦІЙНЕ МІСТО ЯК ПОЛІТИЧНЕ ТА СОЦІОКУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ У ДОБУ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (БЕРЕЗЕНЬ 1917 – КВІТЕНЬ 1918 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,78 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Басара Галина Богданівна
УДК: 94(477) “19”: 316.334.56
УКРАЇНСЬКЕ ПРОВІНЦІЙНЕ МІСТО ЯК ПОЛІТИЧНЕ ТА СОЦІОКУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ У ДОБУ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ
(БЕРЕЗЕНЬ 1917 – КВІТЕНЬ 1918 РР.)
Спеціальність – 09.00.12 – українознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі українознавства Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Піскун Валентина Миколаївна,
заступник директора
Центру українознавства Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Андрусишин Богдан Іванович,
завідувач кафедри теорії та історії держави і права,
декан соціально-гуманітарного факультету
Національного педагогічного університету
імені М.П. Драгоманова
кандидат історичних наук, доцент
Савченко Григорій Петрович,
доцент кафедри новітньої історії України
історичного факультету Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться “ 16 ” квітня 2003 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д .001.01 у Центрі українознавства Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
(01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.108)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці
Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
(01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розіслано “ 14 ” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доктор філософських наук, професор А.М. Лой
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність роботи обумовлюється, з одного боку, недостатньою дослідженістю феномену провінційного міста як політичного та соціокультурного явища у добу української національно-демократичної революції (березень 1917 – квітень 1918 рр.), а з другого – потребою вивчення та врахування досвіду процесів, які відбувалися у провінційному міському середовищі у період Центральної Ради, який може бути корисним для розв'язання подібних проблем на сучасному етапі українського державобудівництва, суспільного та культурного розвитку малих міст. Важливим є й усвідомлення значущості впливу подій у провінційних містах на перебіг та долю усього революційного процесу в Україні. Висвітлення цих проблем стає можливим на основі застосування комплексності методологічних підходів, які передбачають, зокрема, розгляд революційних політичних подій крізь призму соціокультурного аналізу українського міського соціуму.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках наукової програми Центру українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Дослідження проблем українознавства в системі сучасних загальносвітових тенденцій розвитку націєтворчих концепцій”.
Об’єктом дисертаційного дослідження є понад 130 провінційних міст дев'яти українських губерній, які були офіційно визнані такими владою із закріпленням цього законодавчо. Ці поселення одержали статус губернських та/чи повітових центрів, а також безповітових і заштатних міст, у них перебували представники державної адміністрації та міська влада. З огляду на особливості адміністративного управління, прискорений демографічний та економічний розвиток, які зумовили специфічність політичних і соціокультурних процесів під час революції у Києві, Одесі, Харкові, Катеринославі та Миколаєві, цих п’ять найбільших міст вилучено з об'єкта дисертаційної роботи, оскільки, характерні риси зазначених явищ у цих містах заслуговують на самостійні наукові дослідження.
Предметом дослідження є політичне та соціокультурне життя українських провінційних міст у добу національно-демократичної революції (березень 1917 – квітень 1918 рр.).
Мета роботи – здійснити на основі ґрунтовного аналізу архівних матеріалів, опублікованих документів та наукової літератури комплексне дослідження українського провінційного міста як політичного та соціокультурного явища у добу національно-демократичної революції (березень 1917 – квітень 1918 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКЕ ПРОВІНЦІЙНЕ МІСТО ЯК ПОЛІТИЧНЕ ТА СОЦІОКУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ У ДОБУ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (БЕРЕЗЕНЬ 1917 – КВІТЕНЬ 1918 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок