Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

Назва:
ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ПРУТЬКО Світлана Георгіївна
УДК 130.3 [32:577.4]
ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ
ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник —
кандидат філософських наук, доцент
Федірко Іван Павлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут стратегічних досліджень,
завідувач відділу етнополітики;
кандидат політичних наук, доцент
Булгаков Валерій Андрійович,
Київський будівельний технікум, директор.
Провідна установа —
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України,
центр комплексних досліджень політичної науки
Захист дисертації відбудеться “ 20 ” квітня 2007 р. о 15-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “ 20 ” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Стан природного середовища в Україні є катастрофічним. Головна причина цього – хижацьке ставлення до її ресурсів, безпрецедентний антропогенний пресинг на довкілля, що мав місце у радянські часи і значною мірою зберігся у роки незалежності. Практично повністю було розорано ґрунти, країну перевантажено екологічно шкідливими виробництвами, зведено до мінімуму її лісові масиви. Ці чинники становили та становлять екологічну небезпеку для всього населення країни в цілому і для кожного громадянина України зокрема. Наслідки такого пресингу, які найближчим часом слід подолати, зумовили зменшення середньої тривалості життя, депопуляцію населення країни, перебільшення смертності над народжуваністю, масове погір-шення стану здоров’я людей тощо.
Після здобуття Україною незалежності антропогенний пресинг не зменшився. Залишається високим забруднення поверхневих вод та суші сполуками важких металів, азоту. Спостерігається велика кількість випадків високого рівня забруднення поверхневих і морських вод внаслідок різних аварійних ситуацій. Води Чорного і Азовського морів продовжують забруднюватися скидами різних шкідливих речовин із суден, каналізаційно-насосних станцій, підприємств та з інших джерел, які не мають ефективних очисних споруд. Велика кількість неочищених стоків, що потрапляє у прибережні зони морів, створює загрозу флорі, фауні та населенню регіонів.
Все це є наслідком не тільки успадкованого від радянських часів індустріального способу виробництва, його технократичних стереотипів та підходів, але і хижацьких установок різних відомств та державних установ, великих та малих приватних підприємств, діяльність яких недо-статньо врегульована наявним політико-правовим полем. Така ситуація створила загрозу не тільки для здоров’я, але і для виживання українського народу.
З іншого боку, в світі у останні двадцять років почали відбуватися принципові зміни у сфері політики. Прагматизм та екстенсивне природо-користування починає доповнюватися принципами гармонізації взаємин людини і довкілля, пошуком стратегії стійкого розвитку суспільства і біосфери. Екологія стає сферою політичних інтересів та рішень, а політика починає більше враховувати екологічні чинники. Виокремилася навіть така сфера діяльності, як екологічна політика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок