Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ АМОРФНИХ ТА АМОРФНО-КРИСТАЛІЧНИХ СТРУКТУР У СПЛАВАХ ПМ-(B, Si, Nd) З ОПТИМАЛЬНИМИ МАГНІТНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

ФОРМУВАННЯ АМОРФНИХ ТА АМОРФНО-КРИСТАЛІЧНИХ СТРУКТУР У СПЛАВАХ ПМ-(B, Si, Nd) З ОПТИМАЛЬНИМИ МАГНІТНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ АМОРФНИХ ТА АМОРФНО-КРИСТАЛІЧНИХ СТРУКТУР У СПЛАВАХ ПМ-(B, Si, Nd) З ОПТИМАЛЬНИМИ МАГНІТНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,18 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЦЕВА Наталія Олександрівна
УДК 539.213+537.622
ФОРМУВАННЯ АМОРФНИХ ТА АМОРФНО-КРИСТАЛІЧНИХ СТРУКТУР У СПЛАВАХ ПМ-(B, Si, Nd) З ОПТИМАЛЬНИМИ МАГНІТНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
01.04.07 – Фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ДНІПРОПЕТРОВСЬК - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
лауреат Державної премії України,
БРЕХАРЯ Григорій Павлович,
перший проректор Запорізького державного університету.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
лауреат Державної премії України,
МАСЛОВ Валерій Вікторович,
завідувач відділу кристалізації
Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України (м. Київ).
кандидат фізико-математичних наук, доцент
ЛИСЕНКО Олександр Борисович,
доцент кафедри фізики твердого тіла Дніпродзержинського державного технічного університету.
Провідна установа: Донецький фізико-технічний інститут
імені О.О. Галкіна НАН України, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться “31” жовтня 2003 р. о 1415 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському національному університеті (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова 13, корп.11, ауд.300)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету.
Автореферат розісланий “ 30 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02 Спиридонова І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нові метастабільні структури (включаючи аморфний стан), які отримують методами надшвидкого охолодження з розплаву, стимулюють подальші теоретичні й експериментальні дослідження процесів нерівноважної кристалізації сплавів. Завдяки особливостям процесів прискореної кристалізації і наступних перетворень у твердому стані такі матеріали мають унікальний набір фізичних властивостей (механічних, електричних, магнітних) і широко використовуються, наприклад, як магнітно-м’які матеріали, поєднуючи у собі оптимальні магнітні властивості, аномально високу корозійну стійкість та широкі діапазони питомого електроопору.
Одним з перспективних способів формування аморфного стану у сплавах є метод витягування литого мікродроту (МД) з розплаву за методом Улітовського-Тейлора, який за однакових із традиційними методами прискореної кристалізації (splat-охолодження) швидкостях охолодження часто дозволяє досягати формування більш метастабільної структури . Тому вивчення закономірностей формування метастабільних структур у матеріалах у вигляді МД, а також порівняльний аналіз особливостей утворення нерівноважних структур у сплавах, що отримані різними методами, буде сприяти більш глибокому розумінню механізмів наднерівноважної кристалізації. Це, також, дасть можливість цілеспрямовано отримувати високі магнітні властивості за рахунок утворення оптимальної структури матеріалу.
Іншим важливим напрямком сучасної фізики твердого тіла є розробка магнітно-твердих матеріалів на основі інтерметалевих сполук Co, Fe з рідкісноземельними металами (РЗМ) і металоїдами. Як правило, такі сплави отримують гартуванням з рідкого стану або методами порошкової металургії. Але вимоги мініатюризації, що висуваються до сучасних пристроїв та приладів, стимулюють подальшу розробку магнітних матеріалів з поліпшеними властивостями іншими методами. Одним з таких методів є метод вакуумного іонно-плазмового напилення, яким отримують потрібні плівки й покриття товщиною від декількох нм до 1...5 мкм. Нерівноважні умови формування плівок, їх геометричні розміри призводять до зміни у системі фазових станів порівняно з масивними зразками та сприяють утворенню метастабільних структур: аморфних, аморфно-кристалічних, нанокристалічних. Тому проблема отримання високих магнітних характеристик (коерцитивної сили та залишкової намагніченості) у тонких шарах або плівках у процесі переходу з аморфного (магнітно-м’якого) стану до кристалічного (магніто-жорсткого) є особливо актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ АМОРФНИХ ТА АМОРФНО-КРИСТАЛІЧНИХ СТРУКТУР У СПЛАВАХ ПМ-(B, Si, Nd) З ОПТИМАЛЬНИМИ МАГНІТНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок