Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ ТА ЖИРНОКИСЛОТНОГО СКЛАДУ ЛІПІДІВ ПРИ ЛІКУВАННІ ПСОРІАЗУ

СТАН ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ ТА ЖИРНОКИСЛОТНОГО СКЛАДУ ЛІПІДІВ ПРИ ЛІКУВАННІ ПСОРІАЗУ

Назва:
СТАН ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ ТА ЖИРНОКИСЛОТНОГО СКЛАДУ ЛІПІДІВ ПРИ ЛІКУВАННІ ПСОРІАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О. Богомольця
ХАРИТОНЧУК ОЛЕНА ЛЕОНІДІВНА
УДК:616.517-08:577.352.28+577.115.3
СТАН ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ ТА ЖИРНОКИСЛОТНОГО СКЛАДУ ЛІПІДІВ ПРИ ЛІКУВАННІ ПСОРІАЗУ
14.01.20 - шкірні та венеричні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Коляденко Володимир Григорович,
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедрою шкірних та венеричних хвороб з курсом проблем СНІДу
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Ляшенко Іван Никифорович,
Вінницький державний медичний університет імені М.І. Пирогова МОЗ України, професор кафедри шкірних та венеричних хвороб
кандидат медичних наук Скляров Володимир Іванович, Житомирський
обласний шнірно-венерологічний диспансер, головний лікар.
Провідна установа: Інститут дерматології та венерології Академії медичних наук України
(Харків)
Захист відбудеться “ 4 “ квітня 2002 р. о 16 00 годині
На засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.003.02. при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця МОЗ України (01023, м. Київ-23, вул. Шовковична, 39/1, корпус 2, Центральна міська клінічна лікарня)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України (01017, Київ-017, проспект Перемоги, 34)
Автореферат розісланий “ 2 “ березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Свирид С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на численні дослідження, причини виникнення та розвитку псоріазу лишаються предметом наукових дискусій, та однією з актуальніших проблем в клініці шкірних хвороб. В структурі усіх шкірних захворювань, питома вага псоріазу, за різними даними, складає від 2 до 10 % ( Н.А. Амірова, 1985; G.G. Krueger, M. Duvic, 1994). Особливе занепокоєння останніми роками викликає значне зростання чисельності хворих, серед дітей та осіб молодого віку, що становить серйозну медико-соціальну проблему ( В.Г. Коляденко, В.І. Степаненко і співавт., 1994; Г.М. Беляев, П.П. Рыжко, 1996). До теперішнього часу не існує єдиної концепції щодо механізмів розвитку цього дерматозу. Серед чинників, що сприяють розвитку псоріазу, важливе місце відводиться генетичної схильності, нейрогуморальним та імунним розладам, порушенням ліпідного метаболізму, активації вільно-радикальних процесів (ВРП) (И.П.Иванова, 1990; С.И. Довжанский, С.Р. Утц, 1992; А.Л. Машкилейсон і співавт., 1994; Ю.К. Скрипкин і співавт., 1997; А.П. Белозоров, 2000 ). Разом з тим, в літературі ми не виявили відомостей про клініко-імунологічні та біохімічні критерії, які враховують взаємозв’язок між показниками ВРП, змінами жирнокислотного складу клітинних мембран та станом деяких імунологічних процесів у хворих із різним перебігом псоріатичної хвороби, що диктує необхідність їх поглибленого вивчення для розробки нових патогенетично обгрунтованих заходів в лікуванні захворювання.
На теперішній час встановлено, що шкіра є важливим імунологічним органом, в якому взаємодіють між собою лімфоцити, кератиноцити та клітини Лангергансу, які впливають на імунологічний стан всього організму (С.И. Довжанский і співавт., 1985; А.А.Ярилин, 1994; В.В. Евстафьев, В.Л. Шейнкман, 2000). Однак, існуючі дані щодо імунологічних змін при різному перебігу псоріазу під час суперечливі, а корекція цих порушень не завжди є ефективною.
Отримані за останні роки дані свідчать про суттєвий вплив ВРП на мембрани імунокомпетентних клітин (Е.Б. Бурлакова, Н.Г. Храпова, 1985; Г.Б.Афонина, Л.А. Куюн, 2000). Однак, відсутні відомості про інтенсивність та динаміку цих змін у хворих з різними клінічними формами та стадіями псоріазу. Це ускладнює розуміння патогенетичних механізмів розвитку захворювання, обмежує пошук ефективних лікарських засобів та нових патогенетичних підходів до його корекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАН ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ ТА ЖИРНОКИСЛОТНОГО СКЛАДУ ЛІПІДІВ ПРИ ЛІКУВАННІ ПСОРІАЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок