Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНІ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
ТАРАНГУЛ ВІТАЛІЙ ДМИТРОВИЧ
УДК 336.2
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНІ
12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі адміністративного та фінансового права Національного університету державної податкової служби України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор,
академік АПрН України
Воронова Лідія Костянтинівна,
Київський національний університет ім. Т. Шевченка,
професор кафедри конституційного та адміністративного права (м. Київ)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
Нечай Анна Анатоліївна,
Київський університет права НАН України,
проректор з наукової роботи (м. Київ)
заступник міністра фінансів;
кандидат юридичних наук, доцент
Ковальчук Андрій Трохимович,
Кабінет Міністрів України,
помічник віце-прем’єр-міністра України (м. Київ)
Провідна установа: Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра фінансів (м. Одеса).
Захист відбудеться „25 грудня 2007 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.867.01 в Інституті законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, провулок Несторівський, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, провулок Несторівський, 4.
Автореферат розісланий 22.11. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Биков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Інноваційне зростання національної економіки, підвищення її конкурентоспроможності, вирівнювання соціально-економічного розвитку територій неможливі без розв’язання проблеми формування місцевих бюджетів та створення цілісної концепції реформування міжбюджетних відносин, у тому числі оптимального міжрегіонального розподілу фінансових ресурсів між різними рівнями влади.
З проголошенням державного суверенітету та з прийняттям Бюджетного кодексу в Україні відбулися значні позитивні зміни в бюджетній сфері, у тому числі щодо розподілу видатків і закріплення дохідних джерел за ланками бюджетної системи, забезпечення більш прозорого механізму надання фінансової допомоги адміністративно-територіальним одиницям залежно від рівня їхнього соціально-економічного розвитку.
Впродовж останніх років за розпорядженням Кабінету Міністрів України створювалися робочі групи для підготовки проектів основних нормативних актів з питань бюджету, в розробці яких брали участь провідні вчені країни. Однак спроби її реформування не привели до створення виваженої системи розподілу бюджетних повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування. Сьогодні не досить повно окреслені в законодавчому порядку права та обов’язки державних владних структур і органів місцевого самоврядування у бюджетній сфері, не затверджена Концепція реформування та розвитку міжбюджетних відносин в Україні на середньострокову перспективу, не ухвалена Верховною Радою України Концепція реформування місцевих бюджетів тощо. Крім того, потребує уточнення зміст окремих категорій і понять, оскільки неоднозначне їхнє тлумачення у науковій літературі та нормативно-правових актах призводить до плутанини у практиці їх застосування.
Проблематика реформування системи державних і місцевих фінансів, а також міжбюджетних відносин займає чільне місце у наукових дослідженнях як зарубіжних, так і вітчизняних учених. Теоретико-методологічні засади цієї галузі знань розроблені вченими-економістами: Н. Бак, С. Буковинським, О. Василиком, О. Кириленко, В. Кравченком, О. Лилик, І. Луніною, А. Максютою, У. Огнем, К. Павлюк, С. Слухаєм, С. Юрієм та іншими.
Правові проблеми регулювання фінансової діяльності держави та органів місцевого самоврядування, у тому числі теоретичні основи міжбюджетних відносин, принципи їхнього формування, закріплення доходів і видатків за різними рівнями влади, відображено в роботах українських учених-юристів: Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок