Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ПОЧУТТЯ ПАТРІОТИЗМУ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА КУЛЬТУРНО-ХУДОЖНІХ ТРАДИЦІЯХ ДОНБАСУ

ВИХОВАННЯ ПОЧУТТЯ ПАТРІОТИЗМУ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА КУЛЬТУРНО-ХУДОЖНІХ ТРАДИЦІЯХ ДОНБАСУ

Назва:
ВИХОВАННЯ ПОЧУТТЯ ПАТРІОТИЗМУ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА КУЛЬТУРНО-ХУДОЖНІХ ТРАДИЦІЯХ ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
 
Рашидова Світлана Станіславівна
УДК 37. 035. 6
ВИХОВАННЯ ПОЧУТТЯ ПАТРІОТИЗМУ СТАРШОКЛАСНИКІВ
НА КУЛЬТУРНО-ХУДОЖНІХ ТРАДИЦІЯХ ДОНБАСУ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор
Шевченко Галина Павлівна,
завідувач кафедри педагогіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, директор Інституту духовного розвитку людини.
Офіційні опоненти: | - доктор філософських наук, професор
Семашко Олександр Миколайович,
завідувач кафедри соціології Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України
- кандидат педагогічних наук, доцент
Терських Любов Олександрівна,
доцент кафедри теорії та історії держави та права Луганського державного університету внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України
Захист відбудеться „27” листопада 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К29.051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
Автореферат розісланий „26” жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрющук А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Однією з ознак духовно розвиненої людини є почуття патріотизму. Саме наявність цього високого почуття у громадян є основою економічного, соціокультурного, матеріального і духовного розквіту будь-якої держави.
Почуття патріотизму органічно пов’язане з почуттям безкорисливої любові до рідної землі, малої і великої Батьківщини, відданості і служінню інтересам держави, вірності своєму народу, його історичним традиціям, його культурі.
Сьогодні серйозне занепокоєння викликає споживче ставлення молоді до рідної землі, прагматичне прагнення знайти собі місце у світі, де комфортніше. Про це свідчать результати проведеного Інститутом соціології НАН України в лютому-березні 2002 року всеукраїнського моніторингового дослідження, які показали, що тільки 9% респондентів указали на “патріотичні почуття громадянина України”, а за даними соціологічного опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” і Київським міжнародним інститутом соціології, кожен третій українець хотів би емігрувати в іншу країну. Криза патріотичного виховання шкільної та студентської молоді веде до духовно-моральної кризи суспільства. Сформувати в учнівської молоді почуття патріотизму як найважливішої духовно-моральної й громадянської цінності – нагальне завдання загальноосвітньої школи.
Саме з цією метою розроблена державна “Концепція національного виховання”. Про необхідність патріотичного виховання свідчить і ухвалений Верховною Радою України в першому читанні Закон України “Про національно-патріотичне виховання молоді” (вересень 2004 р.).
До ідеї патріотизму, любові до народу і держави та існуючих традицій зверталися у своїх працях стародавні філософи (Конфуцій, Платон, Аристотель), мислителі епохи Відродження (Н. Макіавеллі), Нового часу (К. Гельвецій, Д. Локк, І. Кант).
У сучасній вітчизняній педагогічній науці багатогранні аспекти патріотичного виховання розробляють І. Бех, Ю. Завалевський, П. Ігнатенко, О. Сухомлинська, К.Чорна та інші. За останні роки окремі аспекти цієї проблеми досліджувалися в дисертаційних роботах В. Коваля, О. Красовської, П. Оніщука, І. Охріменка, Р. Петронговського та ін.
Але питання про специфіку виховання почуття патріотизму старшокласників сучасної школи потребує подальшого наукового осмислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ПОЧУТТЯ ПАТРІОТИЗМУ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА КУЛЬТУРНО-ХУДОЖНІХ ТРАДИЦІЯХ ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок