Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ТА КІНЕТИКА ДЕСОРБЦІЇ ЦІЛЬОВИХ КОМПОНЕНТІВ З АДСОРБЕНТІВ, ПОКРИТИХ ПОЛІМЕРНИМИ ОБОЛОНКАМИ

МЕХАНІЗМ ТА КІНЕТИКА ДЕСОРБЦІЇ ЦІЛЬОВИХ КОМПОНЕНТІВ З АДСОРБЕНТІВ, ПОКРИТИХ ПОЛІМЕРНИМИ ОБОЛОНКАМИ

Назва:
МЕХАНІЗМ ТА КІНЕТИКА ДЕСОРБЦІЇ ЦІЛЬОВИХ КОМПОНЕНТІВ З АДСОРБЕНТІВ, ПОКРИТИХ ПОЛІМЕРНИМИ ОБОЛОНКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИСТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
 
ПОПОВИЧ Олена Романівна
УДК 66.021.3 : 615.015.14
 
МЕХАНІЗМ ТА КІНЕТИКА ДЕСОРБЦІЇ ЦІЛЬОВИХ КОМПОНЕНТІВ З АДСОРБЕНТІВ, ПОКРИТИХ ПОЛІМЕРНИМИ ОБОЛОНКАМИ
05.17.08 – процеси та обладнання хімічної технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хімічної інженерії та промислової екології Національного університету "Львівська політехніка", Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Гумницький Ярослав Михайлович
Національний університет "Львівська політехніка", завідувач кафедри хімічної інженерії та промислової екології, Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Статюха Геннадій Олексійович
Національний університет "Київський політехнічний інститут", м. Київ, завідувач кафедри кібернетики хіміко-технологічних процесів, Міністерства освіти і науки України
- доктор технічних наук, професор
БІЛЕЙ Петро Васильович
Український державний лісотехнічний університет, м. Львів, завідувач кафедри технології деревообробки та захисту деревини, Міністерства освіти і науки України
Провідна установа          Український державний хіміко-технологічний університет, м. Дніпропетровськ, кафедра процесів та апаратів хімічної технології.
Захист відбудеться 18 вересня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.52.09 при Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: Львів-13, пл. Св.Юра 9, корпус 9, ауд.214.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка", вул. Професорська 1.
Автореферат розісланий 16 серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н., доцент __________ Я.І.Вахула
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У фармацевтичній, хімічній, поліграфічній і інших галузях промисловості та сільському господарстві широкого застосування набули тверді дисперсні матеріали, покриті полімерними плівками (капсулами).
Полімерне покриття дозволяє захистити матеріал від шкідливого впливу вологи, кисню повітря, світла, регулювати вивільнення активного компоненту в залежності від зовнішніх умов, отримати речовини із заданою розчинністю, понизити небезпечність токсичних речовин. Досягнення такого ефекту за рахунок капсулювання дає можливість зменшити необхідну дозу лікарських препаратів, створювати об'єкти направленої та пролонгованої дії, покращити екологічну обстановку при використання мінеральних добрив, отрутохімікатів.
Широке використання капсульованих полімерними оболонками дисперсних матеріалів призвело до необхідності вивчення закономірності отримання нових специфічних властивостей таких речовин, вивчення та опису механізмів їх взаємодії з іншими речовинами та середовищем, в якому вони перебувають.
Актуальність теми. У проведених до цього часу дослідженнях, згідно літературного огляду, вивченню підлягали частинки, що складались виключно з цільового компоненту, або у суміші з інертним наповнювачем. І в першому і в другому випадках концентрація цільового компоненту всередині капсули рівна або близька до концентрації насичення компоненту. Оскільки концентрація насичення функціонально залежить лише від температури, то це звужує рамки діапазону концентрацій при вивільненні цільового компоненту.
Використання частинок адсорбенту з поглинутим цільовим компонентом дозволяє розширити рамки діапазону концентрацій при вивільненні цільового компоненту, особливо в сторону низьких концентрацій. Це має особливе значення при необхідності мікродозування активних речовин, що має місце в хіміко-фармацевтичній та інших галузях промисловості.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає науковому напрямку кафедри "Хімічної інженерії та промислової екології" Національного Університету "Львівська політехніка" "Масообмін в системах з твердою фазою" і виконувалась у відповідності з державною науково-технічною програмою згідно координаційного плану "Розробка наукових основ хімічної технології, створення нових неорганічних речовин та матеріалів, комплексна хімічна переробка мінеральної сировини України" (номер Державної реєстрації 0198U007855).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ТА КІНЕТИКА ДЕСОРБЦІЇ ЦІЛЬОВИХ КОМПОНЕНТІВ З АДСОРБЕНТІВ, ПОКРИТИХ ПОЛІМЕРНИМИ ОБОЛОНКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок