Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕЦИФІКА РОСІЙСЬКОГО БАРОКО XVII СТОЛІТТЯ В ПРОЗІ СИМЕОНА ПОЛОЦЬКОГО

СПЕЦИФІКА РОСІЙСЬКОГО БАРОКО XVII СТОЛІТТЯ В ПРОЗІ СИМЕОНА ПОЛОЦЬКОГО

Назва:
СПЕЦИФІКА РОСІЙСЬКОГО БАРОКО XVII СТОЛІТТЯ В ПРОЗІ СИМЕОНА ПОЛОЦЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,70 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
На правах рукопису
ПУРЕХОВСЬКА ОЛЬГА ВЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 821. 161. 1 – 5. 09 “16”
Симеон Полоцький: 7. 034
СПЕЦИФІКА РОСІЙСЬКОГО БАРОКО XVII СТОЛІТТЯ
В ПРОЗІ СИМЕОНА ПОЛОЦЬКОГО
10.01.02 – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської та зарубіжної літератури Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського Міністерства освіті і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Лук’янов Сергій Олександрович, Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, доцент кафедри російської та зарубіжної літератури
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Михед Павло Володимирович, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, провідний науковий співробітник відділу світової літератури;
кандидат філологічних наук, доцент Дербеньова Лідія Вікторівна, доцент кафедри перекладу Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу
Провідна установа
Донецький національний університет, кафедра російської літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “20” березня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “ 14” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лавров В. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Бароко – одна з найскладніших проблем теорії та історії літератури і, навіть якщо вона й обмежена конкретним місцем чи часом, практично невичерпна (В. Л. Хайт).
Мистецтво барокового характеру формується в період складних культурних та соціальних катаклізмів, що свідчать про повну перебудову картини світу. О. В. Михайлов вважав, що бароко – це особливий період існування усталених уявлень про світ та одна з останніх стадій в історії традиційної культури.
Російське бароко в дисертації розглядається як варіант слов'янського бароко, для якого характерний певний зсув етапів розвитку культури та різноманіття змішаних форм.
Один із головних напрямків сучасного російського літературознавства – вивчення вітчизняної словесності епохи Бароко XVII століття в контексті риторики. Тому актуальність теми дисертації також пов'язана з вирішенням проблеми національної риторичної культури.
Акцент на вивченні російського бароко у вітчизняній науці посилюється в останню чверть ХХ ст. Роботи І. С. Заярної, Т. Л. Левченко, П. В. Михеда, Д. С. Наливайка, І. О. Подтергери, Г. М. Сивоконя, М. М. Сулими, Л. В. Ушкалова та ін. свідчать про прагнення представити цілісну картину українського та російського бароко XVII ст., про науковий інтерес до проблеми бароко, про розмаїття досліджень та підходів до аналізу творчості словесників.
До середини XX сторіччя в дослідженнях з історії російської літератури XVII століття термін “бароко” застосовувався щодо надто обмеженого кола літературних пам'яток, головним чином, – до творчості Симеона Полоцького.
Аналіз прозової спадщини Симеона Полоцького сприяє цілісному розумінню всієї його творчості. Актуальність та новизна дисертаційної роботи обумовлені відсутністю комплексного дослідження прозової спадщини Симеона Полоцького, фундаментальної методології вивчення проповідницьких текстів та недостатністю наукового матеріалу з теорії жанру літературної проповіді. В дисертації на підставі аналізу своєрідності літературної культури літургійного характеру розкривається специфіка російського бароко 2-ї половини XVII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СПЕЦИФІКА РОСІЙСЬКОГО БАРОКО XVII СТОЛІТТЯ В ПРОЗІ СИМЕОНА ПОЛОЦЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок