Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ АНТИЧНОСТІ НА ІСТОРИЧНУ ДУМКУ АНГЛІЙСЬКОГО ПРОСВІТНИЦТВА

ВПЛИВ АНТИЧНОСТІ НА ІСТОРИЧНУ ДУМКУ АНГЛІЙСЬКОГО ПРОСВІТНИЦТВА

Назва:
ВПЛИВ АНТИЧНОСТІ НА ІСТОРИЧНУ ДУМКУ АНГЛІЙСЬКОГО ПРОСВІТНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,11 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Красюк Олена Станиславівна
УДК 94 (420): 130.1 “16-17”: “652”
ВПЛИВ АНТИЧНОСТІ НА ІСТОРИЧНУ ДУМКУ АНГЛІЙСЬКОГО
ПРОСВІТНИЦТВА
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент
Шепко Лариса Георгіївна,
доцент кафедри всесвітньої історії
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Дьомін Олег Борисович,
професор кафедри нової та новітньої історії
Одеського національного університету
ім. І.І.Мечникова
кандидат історичних наук, доцент
Губарев Віктор Кімович,
доцент кафедри історії і права
Донецького національного технічного університету
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України
(кафедра історії стародавнього світу та середніх віків)
Захист відбудеться 21.05.2004 р. о 14годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, II корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 18.04.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Крапівін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розвитку вітчизняної історіографії актуальним є дослідження маловивчених проблем історії, до числа яких належить і проблема впливу античності на історичну думку англійського Просвітництва. За умов сьогодення в Україні зростає інтерес до теоретичної спадщини минулих часів як до школи альтернативного мислення, що зосереджує значний творчий потенціал для вирішення проблем сучасності і створює можливість для зіставлення різних теорій історичного процесу з урахуванням багатовікової дискусії. Звертання до цієї тематики обумовлено логікою розвитку вітчизняної історичної науки, яка прагне проаналізувати й узагальнити історичне минуле у зв’язку з розробкою нових підходів до побудови цілісної картини світу.
Історичний досвід, накопичений людством, свідчить, що багато історико-філософських ідей, які виникли ще за часів класичної давнини, зберігають своє значення і передаються від покоління до покоління. Тому важливо з'ясувати, яким чином ідеї однієї епохи впливали на теоретичні побудови мислителів наступної доби. Такі дослідження дозволяють вивчити процес ідейної спадкоємності й показують, як загальні тенденції розвитку історичної думки знаходять своє відбиття і вислів в діяльності науковців різних епох і країн. А це обумовлено багатьма причинами соціально-економічного, загальнокультурного і наукового характеру. З цієї точки зору розробка проблеми впливу античності на історичну думку англійського Просвітництва важлива для усвідомлення специфіки і конкретизації концепції єдності світового історичного процесу.
Розвиток європейської історико-філософської думки відзначено окремими етапами особливо вагомих досягнень людського розуму. Такими яскраво вираженими періодами є епохи античності і Просвітництва, яким притаманна спільність головних світоглядних позицій, а саме: інтерес до людини, раціоналізм, секуляризм. Класична спадщина справила істотний вплив на теоретичні побудови мислителів доби Просвітництва, які задля вирішення нагальних проблем сучасної їм дійсності зверталися до доробку греко-римських авторів. Це було зумовлене тим, що вони вбачали в античності споріднену епоху, вважали її скарбницею ідей загальнолюдської значущості.
Отже, тема дисертації в її концептуальному аспекті є актуальною, оскільки охоплює широке коло проблем теоретичного і практичного характеру, які вперше становлять предмет комплексного наукового дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ВПЛИВ АНТИЧНОСТІ НА ІСТОРИЧНУ ДУМКУ АНГЛІЙСЬКОГО ПРОСВІТНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок