Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНЕЗЕМІВ, МОДИФІКОВАНИХ СПОЛУКАМИ ЦИРКОНІЮ

СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНЕЗЕМІВ, МОДИФІКОВАНИХ СПОЛУКАМИ ЦИРКОНІЮ

Назва:
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНЕЗЕМІВ, МОДИФІКОВАНИХ СПОЛУКАМИ ЦИРКОНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ ім. О.О. ЧУЙКА
СУЛИМ ІРИНА ЯРОСЛАВІВНА
УДК 544.723+54.31+546.83
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНЕЗЕМІВ,
МОДИФІКОВАНИХ СПОЛУКАМИ ЦИРКОНІЮ
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні ім. О.О. Чуйка Національної академії наук України
Науковий керівник: | кандидат хімічних наук
Борисенко Микола Васильович,
Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Тьортих Валентин Анатолійович,
Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НAH України,
головний науковий співробітник
кандидат хімічних наук
Стружко Віра Лук’янівна,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: | Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України
Захист відбудеться "12" червня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.210.01 в Інституті хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України за адресою: 03164, Київ, вул. Генерала Наумова, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України (03164, Київ, вул. Генерала Наумова, 17).
Автореферат розісланий "8" травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Постійно зростаючий інтерес до синтезу наночастинок та нанокомпозитів дав новий поштовх дослідженням, які направлені на виявлення закономірностей перебігу хімічних реакцій на поверхні високодисперсного кремнезему (ВДК). Хемосорбція хлоридів та оксохлоридів металів є проміжною, але дуже важливою стадією у формуванні наночастинок оксидів металів у високодисперсній матриці. Проте, хлористий водень, що утворюється в результаті реакцій, може руйнувати зв’язки SiO–M і M–O–M (де М – метал) та вносити обмеження в умови проведення процесу модифікування. Тому за останнє десятиріччя дослідники значну увагу приділяють модифікуванню ВДК ацетилацетонатами металів. Хемосорбція на поверхні кремнезему хлоридів і оксохлоридів алюмінію, титану, хрому та ванадію і наступні реакції гідролізу та конденсації докладно вивчені. В той же час, газофазне модифікування SiO2 леткими сполуками цирконію, зокрема ZrCl4, досліджено в недостатній мірі, а дані щодо хемосорбції ацетилацетонату цирконію відсутні. Запропонований метод хімічного газофазного осадження, за допомогою якого наноситься цирконійоксидна фаза на поверхню SiO2, дозволяє зберегти унікальні властивості вихідного кремнезему, при цьому з’являються додаткові активні центри на поверхні. Актуальність проведення таких досліджень обумовлена широким використанням композитів на основі SiO2-ZrO2 в каталізі (гідратація, ізомеризація, алкілування, селективне і повне окиснення вуглеводнів), в оптоелектроніці (диспергуючі оптичні елементи, смугові світлофільтри) та у медицині (металокерамічні імплантати). Цирконійвмісні кремнеземи також застосовуються для одержання захисних покриттів, керамічних та вогнетривких матеріалів (теплоізоляційна високопориста, п’єзо- та оптична кераміка).
Інтерес до гібридних органічно-неорганічних нанокомпозитів на основі полідиметилсилоксану (ПДМС) і модифікованих кремнеземів обумовлений їх широким застосуванням як посилюючих агентів для пластиків і гум, специфічних наповнювачів, а також в оптиці та каталізі завдяки вдалому поєднанню властивостей органічної (еластичність, гідрофобність) та неорганічної складової (термостійкість, механічна міцність). Оскільки використання таких композитів часто пов’язано з високими температурами, дослідження термостабільності кремнійорганічної складової та визначення продуктів термодеструкції становить науковий і практичний інтерес.
Зв’язок роботи з науковими програмами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНЕЗЕМІВ, МОДИФІКОВАНИХ СПОЛУКАМИ ЦИРКОНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок