Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕМУАРНА ТВОРЧІСТЬ І.С. ТУРГЕНЄВА

МЕМУАРНА ТВОРЧІСТЬ І.С. ТУРГЕНЄВА

Назва:
МЕМУАРНА ТВОРЧІСТЬ І.С. ТУРГЕНЄВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,89 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
ГРИНЬКО ЯНІНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 821.161.1 – 94
МЕМУАРНА ТВОРЧІСТЬ І.С. ТУРГЕНЄВА
10.01.02. – російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному педагогічному університеті
імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Фрізман Леонід Генріхович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри російської та світової літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Корабльов Олександр Олександрович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри теорії літератури та
художньої культури;
кандидат філологічних наук, доцент
Філяніна Неля Миколаївна,
Харківський національний фармацевтичний університет,
доцент кафедри гуманітарних наук.
Захист відбудеться 20 лютого 2008 року о 15°° годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В.
Автореферат розісланий 18 січня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. “Досліджувати думки великої людини – найцікавіша наука” Пушкин. Полное собрание сочинений. – М.;Л.: Изд. АН СССР. – 1937-1959. – Т. 8, – С. 13.. Звернення до мемуарної творчості Тургенєва дозволяє знову переконатися у справедливості такого судження. “Статті й нариси, об’єднані Тургенєвим в “Литературные и житейские воспоминания”, – писали автори вступної статті до першого наукового видання цієї книги, –менше за все мають мемуарний характер. Вони були написані романістом не у спокої, не осторонь від подій поточного дня, не на схилі літ, коли зазвичай пишуться мемуари, а в самий розпал літературно-політичної боротьби кінця шістдесятих і початку сімдесятих років минулого століття, активним і далеко не байдужим учасником якої був Тургенєв” Бескина А., Цырлин Л. Тургенев-мемуарист // Тургенев И.С. Литературные и житейские воспоминания. – Л., 1934. – С. 5..
Звичайно, ця оцінка не дуже справедлива. Автобіографічні нариси Тургенєва не просто “мають мемуарний характер”, але, незважаючи на свій відносно невеликий обсяг, повинні бути віднесені до переліку найбільш визначних зразків мемуарного жанру. Їхня документальна цінність та художня майстерність заслужено зробили їх предметом уваги й замилування читачів різних поколінь.
Аргумент, що писалися вони “не у спокої, не осторонь від подій поточного дня, не на схилі літ, коли зазвичай пишуться мемуари” – зовсім не витримує критики. Тургенєв, коли писав “Литературные и житейские воспоминания”, був старшим за Герцена у період створення ним перших книг “Былого и дум”, та й учасником літературно-політичної боротьби той був не менш активним, аніж Тургенєв.
А те, що Тургенєв своїми спогадами не просто відтворював події минулого й вигляд людей, з якими його зводила доля, але й пропагував свої громадянські й естетичні позиції, полемізував із політичними й літературними недругами, що описи, які можуть на перший погляд видатися безпристрасними, несуть у собі потужний полемічний підтекст, – це чиста правда. Але це робить мемуари Тургенєва ще більш цікавими для істориків літератури, а відтак завдання дослідити їх набуває додаткової актуальності.
Водночас, напевно, жодна частина літературної спадщини Тургенєва не була такою мірою обійдена увагою. Про Тургенєва-мемуариста не писалися книги, не захищалися дисертації, сьогодні ми маємо лише доволі обмежену кількість статей та коментарів до зібрань творів і окремих видань письменника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕМУАРНА ТВОРЧІСТЬ І.С. ТУРГЕНЄВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок