Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ (РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

Загрузка...

ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ (РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ) / сторінка 11

Назва:
ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ (РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

2. Аналіз наукової літератури показав, що у вітчизняній науці тема взаємовпливу навколишнього середовища та релігії ще недостатньо висвітлена, як у географічних, так і в релігієзнавчих дослідженнях. Дотепер не знайшов відображення у вітчизняних наукових працях комплексний аналіз впливу географічного фактора на різні релігії.
3. Досліджуючи ступінь впливу навколишнього середовища на релігії, можна зробити висновок, що на різних етапах розвитку релігії воно має свою специфіку. Найбільш сильний вплив навколишнього середовища виявляється на первинній і архаїчній стадіях релігії. Так звана “первинна інтеграція” релігії спостерігається нині у народів, культура яких ґрунтується на полюванні і збиральництві. У більш розвинутих релігійних системах має місце “вторинна інтеграція”, коли зміст віри і ритуали пристосовуються до соціальної структури суспільства, що, у свою чергу, знаходиться в прямому контакті з навколишнім середовищем.
4. Аналіз процесів виникнення, розвитку і поширення релігій показав, що географічна складова відіграє значну роль при контактній дифузії релігії й при дифузії шляхом міграцій.
5. Необхідно підкреслити, що в деяких випадках спостерігається прямий вплив географічного середовища на релігію. Частіше всього в результаті підключення різних культурних фільтрів цей вплив має опосередкований характер.
6. Аналіз першоджерел і релігієзнавчої дослідніцької літератури показав, що розмаїтість уявлень про потойбічне життя визначається розмаїттям ландшафтів нашої планети, картини раю і пекла копіюють регіон походження релігії й є спалахами культурно-географічних образів у релігійних системах.
7. Проведений у дисертації аналіз першоджерел показав, що формування ставлення людини до світу і природи пов'язане з космологіями, які є матрицями поведінкових стереотипів людини щодо природи.
8. Аналіз місця людини і природи в релігійних картинах світу призводить нас до опозиції “Захід – Схід”. Цивілізація Сходу, вважається, в цілому “екофільною” і не здатною породжувати глобальні екологічні проблеми, оскільки в релігійно-філософській картині світу людина злита з природою, вона її невід'ємна частина. Навіть в ісламі, який генетично пов'язаний з іудаїзмом і християнством, але розвинутий в східній традиції, твердий монотеїзм не уподобляє людину з Богом. У мусульманській традиції Аллах негативно ставиться до культу наживи, тим більше за рахунок порушення балансу з природою.
9. Однак у зв'язку з комплексним характером глобальних катастроф не можна однозначно визначити причину кризи. Ситуація в країнах, де домінують індуїзм, буддизм показує, що в цих регіонах відбуваються відхилення від релігійних приписів, індустріалізація за західним зразком в цих країнах вступає в протиріччя з традиційним укладом життя. Зміни в духовному житті суспільства, які доповнюються економічною відсталістю і гігантським приростом населення, руйнують симбіоз із природою, приводять до небачених за розмахом екологічних катастроф у цих регіонах.
10. Необхідно підкреслити, що джерела екологічної кризи знаходяться, насамперед, у свідомості людей. Пошуки альтернативних шляхів розвитку людства незмінно змушують вчених звернутися до духовної культури людини. Сьогодні відповідальність людини за ввірений Богом світ стає не просто релігійною вимогою, але ця відповідальність має бути внутрішньою потребою. Настає час всебічного переосмислення взаємодії релігійних систем з природою і оточуючим середовищем. Діалектичні процеси, що відбуваються між природною, соціальною і релігійною сферами набувають актуальності та вагомості у світлі гострих екологічних проблем сьогодення, а тому вимагають подальшого всебічного дослідження.
Результати дослідження знайшли відображення в таких наукових публікаціях:
1. Глушак А., Корх С., Самарова Л. Релігійні конфесії Криму в історичному контексті // Науковий вісник Чернівецького університету. - Чернівці, 2004. – Вип. 203-204. – С. 150-154.
2. Самарова Л. Вплив географічного середовища на виникнення релігій // Науковий вісник Чернівецького університету.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ (РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок