Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ (РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

Загрузка...

ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ (РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ) / сторінка 7

Назва:
ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ (РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
На цьому етапі спостерігається первинна інтеграція релігії унавколишнє середовище, коли релігійні елементи пристосовуються до природних умов життя і побуту народів, що живуть родоплемінним ладом. Шаманізм і усі форми мисливської магії сформувалися як характерні релігійні форми для даних кліматичних умов, як еволюційний розвиток із конкретних умов, які, у кінцевому підсумку, надають надто обмежений ряд можливостей.
Географічні умови відіграють неабияку роль і у подальшому розвитку релігійних уявлень. Цей вплив чітко простежується у формуванні племінного бога. У цьому випадку має місце вторинна інтеграція релігії, коли географічний фактор впливає спочатку на соціальну сферу, сприяючи консолідації племен, формуванню розвинутого родоплемінного ладу, що у свою чергу є передумовою виникнення спільного божества. При вторинній інтеграції релігійний зміст віри і ритуали пристосовуються до соціальної структури, що знаходиться в прямому контакті з навколишнім середовищем.
Аналіз релігій стародавніх цивілізацій Шумеру, Єгипту, Хараппської цивілізації, а також релігій античних держав і кочівницьких народів приводить до висновку, що ці релігії щільно зв'язані з географічним регіоном, з первісними віруваннями, оскільки містять багато елементів тотемізму, анімізму. Зв'язок з навколишнім середовищем, вплив географічного фактора помітний і на прикладі розвитку культу жертвопринесення, коли жертвували, як правило, найбільш дорогі для даного регіону продукти харчування.
В другому параграфі “Трансформація культурно-географічних образів у процесі формування уявлень про потойбічний світ” аналізуються картини раю і пекла в родоплемінних релігіях, у релігіях перших цивілізацій і світових релігіях. У параграфі розкриваються причини розмаїтості релігійних уявлень про потойбічне життя, їх зв'язок з географічним середовищем, регіоном виникнення релігії.
У світових релігіях, фактично, не можливо знайти приклади прямого впливу на них географічного фактора. Однак свідченнями зв'язку із “землею”, із географічним регіоном формування тієї або іншої світової релігії є картини потойбічного світу і природні святині. Незважаючи на те, що вплив географічного фактора переломлюється через численні культурні фільтри, картини раю і пекла копіюють географічні умови регіону, де виникла релігія, і при цьому є своєрідними „спалахами” культурно-географічних образів у релігіях.
У третьому параграфі “Природні святині – результат впливу навколишнього середовища на релігії” аналізуються найбільш популярні природні святині, які свідчать про прямий зв'язок релігії з навколишнім середовищем і які існують у всіх релігіях світу. Природні святині є прикладами того, як образи реальності географічного простору перетворюються в об'єкти релігійного шанування. Як правило, природні святині в кожній окремій релігії являють собою явища й об'єкти природи, що властиві конкретним ландшафтам.
Найбільш розповсюджений у релігіях світу культ гір, печер, джерел, каміння, рослин і звірів. У параграфі також аналізується, чому той або інший природний об'єкт піддається релігійному шануванню.
У третьому розділі “Порівняльний аналіз екологічних етик у релігійних вченнях Заходу і Сходу” розглядається місце людини і природи в основних релігійних системах світу, аналізується, що вплинуло на ставлення людини до природи, розглядаються релігійні екологічні етики.
У першому параграфі “Космологічні системи як архетипи релігійної екологічної етики” йдеться про те, яке місце в поведінкових стереотипах людини щодо природи відіграють космології, уявлення про виникнення, зміну і подальший розвиток світу. Космології при цьому представляються певним архетипом відносин між людиною і природою, висхідним зразком поведінки.
Аналіз першоджерел показав, що за місцем людини у світовому порядку всі релігії підрозділяються на два типи. Релігії першого типу не виділяють людину з природи, вони зрівнюють її в правах з нею. До цього типу відносяться родоплемінні релігії, індуїзм, буддизм, даосизм.
Релігії другого типу, - іудаїзм, християнство, іслам, ставлять людину над природою, роблять її господарем над нею.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ (РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок