Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ (РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

Загрузка...

ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ (РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ (РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
САМАРОВА ЛАРИСА РИЧАРДІВНА
УДК 291.11+ 911.3.30
ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ
(РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)
Cпеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі українознавства і всесвітньої культури Севастопольського військово-морського інституту ім П.С.Нахімова.
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент
ЛУБСЬКА Марія Володимирівна,
Апарат Верховної Ради України,
головний науковий консультант.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
БОГАЧЕВСЬКА Ірина Вікторівна,
Український державний університет
фінансів та міжнародної торгівлі,
проректор з науково-педагогічної роботи;
кандидат філософських наук, доцент
КОНДРАТЬЄВА Ірина Владиславівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри
релігієзнавства філософського факультету.
Захист відбудеться 27 червня 2008 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.43 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розіслано "19" травня 2008 року.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філософських наук, професор Л.Г. Конотоп
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах залежність людини від природних факторів відчутно збільшилась. Зростаючий вплив на природу змінює саму природу, а, отже, і умови життя людей. Людство намагається знайти вихід із кризи, у яку воно себе загнало, з'ясувати глибинні причини катастрофи, виробити спільну для людства екологічну ідеологію. Для вирішення цих питань необхідно поєднати зусилля учених різних галузей науки. Прямо або опосередковано навколишнє середовище впливає майже на всі сторони життя людини. Воно суттєво позначилось і на формуванні релігійних уявлень. Релігійні погляди перебувають у причинно-наслідковому зв'язку з навколишнім середовищем, із могутніми феноменами природи і тими враженнями, які їхня сприятлива або руйнівна дія породжує у свідомості людей.
Вплив навколишнього середовища на релігійні погляди населення ще недостатньо вивчено, хоча наша дійсність сповнена численними прикладами цього впливу. Питання про міру залежності соціальних процесів від природних умов, про взаємодію навколишнього середовища і релігії усе більше хвилюють сучасних релігієзнавців. Сьогодні вчені шукають відповіді на такі питання: як вплив навколишнього середовища виявляється в родових і племінних релігіях, чи могло навколишнє середовище вплинути на ідейний зміст світових релігій, яке місце займає природа у вченнях родових, етнічних і світових релігій, як інтерпретувалися відповідні тексти священних писань протягом історії, яким чином ця інтерпретація позначилась на формуванні стереотипів поведінки, на безпосередньому ставленні людини до природи.
Релігія, як частина культури, відіграла суттєву роль у формуванні взаємовідносин людини і світу природи. Сучасна людина живе стереотипами, виробленими протягом століть під впливом релігійних вчень. В українській релігієзнавчій науковій літературі питання про взаємовплив природи і релігії ще недостатньо опрацьоване. Дослідження проводилися здебільшого представниками географічної науки. Вивчення взаємодії навколишнього середовища і релігії дає можливість виявити глибинні зв'язки релігії з природою, проаналізувати можливі причини кризи, що виникла між людиною і природою, зробити внесок у формування екологічної етики. Україна не є стороннім спостерігачем у вирішенні цих проблем, вона шукає шляхи гармонізації своєї політики з європейським екологічним процесом. Тому одним із найважливіших завдань нашої держави стає екологізація промисловості, громадського життя, а головне свідомості людей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ГЕОГРАФІЧНА СКЛАДОВА ВИНИКНЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЛІГІЙ (РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок