Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА ПЛОСКИХ ДВОПЕРІОДИЧНИХ РЕШІТКАХ З БЕЗПЕРЕРВНИХ КРИВОЛІНІЙНИХ СТРІЧОК

ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА ПЛОСКИХ ДВОПЕРІОДИЧНИХ РЕШІТКАХ З БЕЗПЕРЕРВНИХ КРИВОЛІНІЙНИХ СТРІЧОК

Назва:
ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА ПЛОСКИХ ДВОПЕРІОДИЧНИХ РЕШІТКАХ З БЕЗПЕРЕРВНИХ КРИВОЛІНІЙНИХ СТРІЧОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗІНА
Младьонов Павло Леонідович
УДК 537.874.6
ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ
НА ПЛОСКИХ ДВОПЕРІОДИЧНИХ РЕШІТКАХ З БЕЗПЕРЕРВНИХ КРИВОЛІНІЙНИХ СТРІЧОК
01.04.03 - Радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті Національної академії наук України.
Науковий керівник: |
Доктор фізико-математичних наук,
професор Просвірнін Сергій Леонідович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
завідувач відділу теоретичної радіофізики (м. Харків)
Офіційні опоненти: | Доктор фізико-математичних наук,
професор Казанський Вадим Борисович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри теоретичної радіофізики;
Доктор фізико-математичних наук,
професор Носич Олександр Йосипович,
Інститут радіофізики та електроніки
імені О. Я. Усикова НАН України (м. Харків),
провідний науковий співробітник відділу обчислювальної електродинаміки.
Захист відбудеться “_14_” _____березня____ 2008 р. о _14.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: Україна, 61077,
м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_8_” _____лютого___ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Ф. Ляховський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена дослідженню дифракції електромагнітних хвиль на плоских двоперіодичних решітках з безперервних криволінійних металевих стрічок, які можуть бути розташовані на екранованому та неекранованому шарі діелектрика.
Актуальність теми. Стрімкий розвиток сучасних систем комунікації та швидкісної передачі даних, як наприклад – мобільного зв’язку та мережі Інтернет, забезпечив широке розповсюдження безпровідних засобів радіозв’язку, які працюють у мікрохвильовому діапазоні, а також збільшив вимоги до параметрів цих пристроїв. Головними стають такі характеристики: ширина робочої смуги частот, потужність передачі, стабільність та час роботи мобільних пристроїв від внутрішніх джерел живлення, що безпосередньо залежить від рівня енергії споживання. Подальший розвиток засобів передачі даних в значній мірі буде обумовлений використанням фізичних властивостей нових елементів та вузлів для управління поширенням електромагнітних сигналів.
Останнім часом активно вивчаються так звані електромагнітні кристали – штучні періодичні структури, у яких заборонено поширення електромагнітних хвиль в деяких визначених смугах частот. Хоч основні властивості періодичних структур добре відомі, у результаті проведених досліджень запропоновано цілий ряд нових перспективних застосувань в антенній та мікрохвильовій техніці, зокрема, для сучасних комунікаційних систем та засобів швидкісної передачі даних, які стрімко розвиваються. Успішне дослідження в мікрохвильовому діапазоні стимулювало створення штучних періодичних структур для інфрачервоного та оптичного діапазонів, так званих, фотонних кристалів. Результати, отримані у цьому напрямку, стали одною з причин збільшення зацікавленості до вивчення властивостей дво- та тривимірних структур.
Періодичні структури продовжують широко використовуватися для керування проходженням та відбиттям електромагнітних хвиль у сучасній НВЧ техніці, оптоелектроніці, антенних системах, пристроях телекомунікації та мобільного зв’язку, дифракційній електроніці та мікроелектроніці. Дослідження періодичних структур проводяться на протязі достатньо тривалого часу, розроблено багато методів їх аналізу, а також отримано велику кількість результатів щодо їх властивостей. Двоперіодичні решітки з криволінійних металевих стрічок часто розглядалися як частотно-селективні поверхні, які найчастіше являють собою металеві екрани з отворами чи металеві пластинки тої чи іншої форми, розташовані періодично на діелектричному шарі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИФРАКЦІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ НА ПЛОСКИХ ДВОПЕРІОДИЧНИХ РЕШІТКАХ З БЕЗПЕРЕРВНИХ КРИВОЛІНІЙНИХ СТРІЧОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок