Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка способу кореневого підживлення плодоносячих кущів винограду за допомогою гідробуру

Розробка способу кореневого підживлення плодоносячих кущів винограду за допомогою гідробуру

Назва:
Розробка способу кореневого підживлення плодоносячих кущів винограду за допомогою гідробуру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,63 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Українська академія аграрних наук України
Національний інститут винограду і вина “Магарач”
Волканов Микола Дмитрович
УДК 634.8: 631.816.12
Розробка способу кореневого підживлення плодоносячих кущів винограду
за допомогою гідробуру
06.01.08 – виноградарство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата сільськогосподарських наук
Ялта – 2006


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Одеському державному аграрному університеті (ОДАУ) на кафедрі виноградарства і виноробства (м. Одеса).
Науковий керівник: Хреновськов Едуард Іванович – доктор сільськогосподарських наук, професор, завідуючий кафедрою виноградарства і виноробства ОДАУ, м. Одеса.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук професор Дикань Олександр Павлович, Південна філія “ Кримський агротехнологічний університет”
Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України, завідуючий кафедрою виноградарства, м. Сімферополь;
кандидат сільськогосподарських наук, доцент Палеха Олександр Георгійович, інститут Плодмашпроект, директор, м. Сімферополь.
Провідна організація: Національний науковий центр – Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова, м. Одеса.
Захист дисертації відбудеться "2" березня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.365.02 в інституті винограду і вина "Магарач", УААН, за адресою: 98600, Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31 ІВіВ, "Магарач"
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці, ІВіВ "Магарач", Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31
Автореферат дисертації розісланий "____" ______________ 2006 року
Вчений секретар спеціалізованої ради,
доктор сільськогосподарських наук Якушина Н.А.


Загальна характеристика роботи
1. Актуальність. Виноградарство в Україні переживає важкі часи - зменшились площі, урожайність. Для відродження цієї галузі наряду із закладанням нових високопродуктивних насаджень необхідно продовжити життя існуючих, підвищити їх продуктивність і забезпечити якість отримуваної продукції.
Цю проблему можна вирішити при комплексному підході, а саме шляхом оновлення плантажу і локальним внесенням в ґрунт біологічно активних речовин і мінеральних добрив для відновлення кореневої системи, для посилення росту і продуктивності багаторічних, старих кущів винограду.
В роботах Міхалаке І.М., Дубинко В.К., Шашкова І.Г., показана позитивна роль оновлення плантажу і внесення органічних добрив на значну глибину при суцільному внесенні. В дослідженнях співробітників Одеського державного аграрного університету доказана можливість використання великої кількості біологічно активних речовин ендогенного походження, які знаходяться в самому організмі або індукуються в ньому в процесі життєдіяльності, наприклад янтарна, лимонна кислоти, мікроелементи, амінокислоти, поліфеноли, похідні піридину (Хреновськов Е.І., Страхов В.Г.) при некореневому внесенні.
Доказана можливість застосування при некореневому підживленні комплексного гумісолу або супергумісолу на різних сільськогосподарських культурах, у том числі й на виноградній рослині. (Зеленянська Н.М.).
Локальне внесення під гідробур мінеральних добрив при садінні та на молодих насадженнях відоме, а на плодоносячих виноградниках цей прийом не застосовується.
Ефективність кореневого підживлення не вивчена, тому встановлення доцільності локального внесення за допомогою гідробуру одночасно мінеральних добрив, амінокислот і супергумісолу на фоні різних обробок ґрунту з врахуванням сортових особливостей на багаторічних, старих плодоносячих виноградних насадженнях є актуальним, так як дозволяє різко знизити затрати на внесення при сумісній більш ефективній дії.
2. Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота виконана у відповідності до тематичного плану науково-дослідних робіт Одеського державного аграрного університету (номер державної реєстрації 0101U001669).
3. Ціль, задачі досліджень. Ціль досліджень заключалась у вивченні впливу фенілаланіну окремо, мінеральних добрив (NРК), супергумісолу окремо і разом при локальному внесенні під гідробур на фоні різних обробок ґрунту на біометричні показники кущів характер розвитку кореневої системи, продуктивність, якість винограду і вина сортів Сухолиманський білий і Каберне Совіньон.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розробка способу кореневого підживлення плодоносячих кущів винограду за допомогою гідробуру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок