Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМИ ЗНАХОДЖЕННЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ГРУНТАХ МІСТА ЛЬВОВА ТА ЙОГО ОКОЛИЦЬ

ФОРМИ ЗНАХОДЖЕННЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ГРУНТАХ МІСТА ЛЬВОВА ТА ЙОГО ОКОЛИЦЬ

Назва:
ФОРМИ ЗНАХОДЖЕННЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ГРУНТАХ МІСТА ЛЬВОВА ТА ЙОГО ОКОЛИЦЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ І ГЕОХІМІЇ ГОРЮЧИХ КОПАЛИН
ПЕЛИПЕЦЬ
МАРІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 550.4 : 581.5 : 543.42
ФОРМИ ЗНАХОДЖЕННЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ГРУНТАХ МІСТА ЛЬВОВА ТА ЙОГО ОКОЛИЦЬ
Спеціальність 04.00.02 - геохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Львів - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геології і геохімії
горючих копалин НАН України (м.Львів).
Науковий керівник - доктор геолого-мінералогічних наук Смірнов Борис Іванович
Офіційні опоненти: 1. Доктор геолого-мінералогічних наук, професор Пізнюр Андрій Васильович (Львівський державний університет ім. Ів.Франка)
2. Кандидат геолого-мінералогічних наук Полівцев Анатолій Вікторович, старший науковий співробітник Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України, м.Львів.
Провідна організація - Інститут геохімії, мінералогії і рудо-утворення НАН України, відділ пошукової і екологічної геохімії, м.Київ.
Захист відбудеться "1 " грудня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.35.152.01 в Інституті геології і геохімії горючих копалин НАН України (79053, м.Львів, вул. Наукова, 3а).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України (м.Львів, вул. Наукова, 3а).
Автореферат розісланий " 31 " жовтня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
кандидат геол.-мінерал. наук О.В.Хмелевська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми дослідження. Забруднення довкілля внаслідок проникнення в грунти важких металів є одним із основних чинників погіршення екологічної ситуації. На нинішній час проведено численні визначення валових вмістів металів у грунтах, однак, бракує представницьких даних про форми їхнього знаходження у грунтах Львівської області. Виключенням є окремі агрохімічні та медико-токсикологічні дослідження, які зазвичай супроводжуються недостатньою ландшафтно-геохімічною інтерпретацією.
Вивчення форм знаходження важких металів у грунтах є значною геохімічною проблемою, яка полягає в можливості об'єктивної оцінки ступеня міграційної здатності хімічних елементів. Це важливо також при проведенні еколого-геохімічних досліджень, коли в умовах інтенсивного антропогенного навантаження рухомість хімічних сполук визначає реальний ступінь техногенного забруднення і екологічну небезпеку для об'єктів оточуючого середовища.
Основна мета дослiдження. За допомогою експериментальних досліджень, статистичної обробки та iнтерпретацiї результатiв польових еколого-геохімічних обстежень вивчити баланси рухомих, потенційно рухомих і практично нерухомих форм важких металiв у грунтах різного гранулометричного складу, відмінних за геоморфологічною позицією, що є основою для оцінки сучасного рівня забруднення району і надає можливість прогнозування розвитку екологічної ситуації в майбутньому.
Задачі досліджень:
1) експериментально дослідити форми знаходження важких металів у грунтах;
2) виявити зв'язки форм знаходження елементів із гранулометричним складом, фізико-хімічними характеристиками грунтів та показниками елементарних геохімічних ландшафтів;
3) одержати порівняльну характеристику елементного складу грунтів техногенно забруднених площ з відносно чистими;
4) виявити типоморфні елементи-забруднювачі для техногенно забруднених площ та встановити інтенсивність їхнього забруднення;
5) встановити зв'язок коефіцієнта біологічного поглинання з формами знаходження важких металів.
Методика дослiджень та фактичний матерiал. Форми знаходження важких металiв вивчали як прямими, так і опосередкованими методами. До прямих належить метод витяжок, основу якого складають прийоми, розроблені В.А.Кузнецовим, Г.А.Шимко (1990 р.), Г.А.Соловйовим (1989 р.), Н.Г.Зиріним, А.І.Обуховим, Г.В.Мотузовою (1974 р.) і скореговані нами відповідно до завдань дослідження.
Опосередковані методи дали змогу одержати хоча і неповну, але важливу інформацію про співвідношення рухомих, потенційно рухомих і важкомігруючих форм елементів. В дисертаційній роботі такими методами є:
- вивчення мінералогічного складу грунтів та виявлення зв'язків між концентраціями хімічних елементів і різними фракціями грунтів;
- виявлення асоціацій хімічних елементів у пелітовій фракції грунтів;
- виявлення типоморфних елементів у грунтах ключових ділянок;
- виявлення співвідношення форм знаходження металів у грунтах і коефіцієнта біологічного поглинання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМИ ЗНАХОДЖЕННЯ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ГРУНТАХ МІСТА ЛЬВОВА ТА ЙОГО ОКОЛИЦЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок