Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ В УМОВАХ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ В УМОВАХ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ

Назва:
ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ В УМОВАХ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,89 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
 
УДК 329.05:328.12
ГАГАЛЮК Богдан Михайлович
ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ В УМОВАХ
ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ
Спеціальність 23.00.02 – Політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, член кореспондент НАН України
Михальченко Микола Іванович,
Інститут політичних та етнонаціональних
Досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України
завідувач відділу історії і теорії політичної науки
Офіційні опоненти: Доктор політичних наук, професор
Бідзюра Іван Павлович,
Київський національний університет
ім. М. Драгоманова, професор кафедри політичних наук
Кандидат політичних наук, доцент
Вдовичин Ігор Ярославович,
Львівська комерційна академія,
доцент кафедри теорії держави і права
Захист відбудеться “26”червня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.17 у Львівському національному університеті за адресою: м. Львів, вул. Університетська 1, ауд.301
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м. Львів вул. Драгоманова 5.
Автореферат розіслано “23” травня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої Вченої ради
кандидат політичних наук, доцент О.Б.Шурко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Творення демократичної Української держави потребує серед інших умов наявність ключових атрибутів громадянського суспільства, одним з провідних інститутів якого є політичні партії, що представляють акумульовані та узагальнені інтереси різних соціальних груп. Сьогодні триває процес запровадження демократичних механізмів узгодження цих інтересів та досягнення суспільно прийнятних компромісів, що дозволяє уникати небезпечних конфліктних ситуацій та цивілізовано вирішувати складні питання на шляху входження України до спільноти європейських демократій. Відтак, існує нагальна потреба у формуванні оптимальної моделі партійно-політичного розвитку України, спрямованої на позбавлення суспільства від міражної багатопартійності, корпоративного характеру політико-владних відносин.
Набуття чинності конституційної реформи, зміна форми правління - перехід до парламентсько-президентської форми правління, проведення вперше в Україні парламентських виборів за пропорційною виборчою системою створили нову політичну ситуацію та надали відчутного імпульсу українському партійному руху; суттєвому підвищенню ролі партій, парламентської партійної більшості та коаліційного уряду в процесах державотворення. Відтепер політичні партії зобов’язані належним чином реалізовувати надзвичайно важливі функції народу як єдиного джерела влади, ефективно здійснюючи їх через органи влади.
Одним з актуальних завдань “навздогінної модернізації”, трансформації партійної системи України у напрямку системи поміркованого плюралізму є зміцнення партійної основи парламентаризму, що створює необхідне підґрунтя у досягненні партіями своїх програмних та передвиборних цілей. Все це актуалізує завдання оптимізації і демократизації партійної системи в Україні, яка має базуватися виключно на демократичних цінностях шляхом забезпечення діяльності адресних соціально орієнтованих партій, надання їм фінансової підтримки з боку держави, що має послугувати посиленню їх ролі та впливу на трансформаційні процеси, формуванню механізмів прозорого громадського контролю за діями влади.
Дослідження особливостей партійного розвитку України в умовах парламентаризму передбачає проведення системного (комплексного) та структурно-функціонального аналізу ролі партійного чинника в структурі владних відносин, оскільки державно-управлінські рішення безпосередньо стосуються визначення пріоритетів політики та виділення необхідних для їх реалізації ресурсів. Ґрунтовний аналіз зарубіжної та вітчизняної практики утворення і функціонування партій в умовах парламентаризму, створення за їх участі парламентсько-урядових коаліцій сприятиме подальшим дослідженням цієї проблематики в контексті визначення найбільш сприятливих умов та дієвих факторів партійно-політичного структурування суспільства, забезпечення його стабільності, вдосконалення демократичних засад взаємодії гілок влади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ В УМОВАХ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок