Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування урожаю зерна сої залежно від прийомів вирощування в умовах південно-західного Степу України

Формування урожаю зерна сої залежно від прийомів вирощування в умовах південно-західного Степу України

Назва:
Формування урожаю зерна сої залежно від прийомів вирощування в умовах південно-західного Степу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,97 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут землеробства
Української академії аграрних наук
Дробітько Антоніна Вікторівна
УДК 633.853:631.816
Формування урожаю зерна сої залежно
від прийомів вирощування в умовах
південно-західного Степу України
Спеціальність – 06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті кормів Української Академії Аграрних Наук в 1995-1998 рр.
Науковий керівник: – доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН Бабич Анатолій Олександрович, Інститут кормів УААН, радник дирекції, завідувач відділу селекції та технології вирощування зернобобових культур.
Офіційні опоненти – доктор сільськогосподарських наук, професор Зінченко Олександр Іванович, Уманська державна аграрна академія, завідувач кафедри рослинництва і кормовиробництва; –
кандидат сільськогосподарських наук Завєрюхін Володимир Іванович, Інститут землеробства південного регіону УААН, провідний науковий співробітник лабораторії зернових та зернобобових культур.
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет,
м.Біла Церква
Захист дисертації відбудеться 20.03.2002 р. о 14 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт.Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розіслано 15.02.2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Кравченко Л.О.
1. Загальна характеристика роботи
Соя є неперевершеною за унікальним біохімічним складом зернобобовою культурою, в якій міститься 18-21% жиру, 38-40% білка, а також ряд вітамінів, мікроелементів та багато інших цінних сполук.
Збільшення виробництва сої набуває особливого значення в період ринкових реформ, коли вирішуються завдання інтенсифікації тваринництва, для чого потрібні високоякісні білкові корми. В зоні Степу, як і в інших регіонах України, в балансі кормів переважають низько- і середньо-протеїнові джерела білку, обмаль високопротеїнових, яким є білок сої та інших зернобобових культур. Без сої, як показує світовий і вітчизняний досвід, вирішити проблему білку у тваринництві і в харчовій промисловості не вдається.
Актуальність теми. У даний час в Україні площі посіву сої незначні, виробництво її не стабільне, урожайність не відповідає потенціальним можливостям цієї культури. Невисока урожайність сої в умовах півдня свідчить про недостатнє вивчення в цьому регіоні особливостей росту і розвитку рослин інтенсивних сортів сої, процесів фотосинтезу і біологічної фіксації азоту, формування їх урожаю, впливу режимів мінерального живлення на активність цих процесів, використання ризоторфіну і стимуляторів росту на величину і якість її насіння. Ці питання є досить актуальними і недостатньо вивченими в умовах південно-західного Степу України.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дослідження проводились згідно з тематикою наукових досліджень Інституту кормів УААН та НТП УААН “Кормовиробництво” на 1996-2000 рр. (номер державної реєстрації 0196U018128).
Мета і завдання досліджень. Метою роботи було – вивчення особливостей формування урожаю зерна сої в умовах південно-західного Степу України залежно від прийомів технології вирощування.
Для досягнення цієї мети були поставлені слідуючі задачі:
·
науково обґрунтувати доцільність вирощування різних сортотипів сої та визначити кращі з них для ефективного використання;
· виявити вплив доз мінеральних добрив, ризоторфіну на ріст і розвиток, формування урожаю та якість зерна сортів сої;
· встановити ефективність застосування біологічних стимуляторів росту на активізацію бобово-ризобіального симбіозу і урожайність зерна сої;
· визначити біоенергетичну і економічну ефективність вивчаємих прийомів технології вирощування сої.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування урожаю зерна сої залежно від прийомів вирощування в умовах південно-західного Степу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок