Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Іммобілізація ліполітичних і протеолітичних ферментів та сульфамідних лікарських препаратів на полімерних носіях

Іммобілізація ліполітичних і протеолітичних ферментів та сульфамідних лікарських препаратів на полімерних носіях

Назва:
Іммобілізація ліполітичних і протеолітичних ферментів та сульфамідних лікарських препаратів на полімерних носіях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,07 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний університет “Львівська Політехніка”
Краюткіна Олена Миколаївна
УДК 541.64:577.156
Іммобілізація
ліполітичних і протеолітичних ферментів
та сульфамідних лікарських препаратів
на полімерних носіях
02.00.06. - хімія високомолекулярних сполук
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
ЧУЙКО Леонід Сидорович,
Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
СОЛТИС Михайло Миколайович,
Львівський національний університет
ім. Івана Франка, професор кафедри
фізичної і колоїдної хімії
доктор хімічних наук, професор
ТУРОВСЬКИЙ Анатолій Антонович,
Відділення фізико-хімії і технології
горючих копалин Інституту фізичної хімії
ім. Л.В. Писаржевського,
завідувач відділу
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра хімії високомолекулярних сполук, м. Київ.
Захист відбудеться “ 20 ” грудня 2000 р. о 15 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, Львів-13, пл. Св.Юра, ?, ауд.240.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (Львів-13, вул. Професорська,1).
Автореферат розісланий “ 17 ” листопада 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.01
кандидат хімічних наук, доцент Скорохода В.Й.
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Ферменти, як специфічні каталізатори біохімічних і хімічних процесів, широко використовуються в харчовій та легкій промисловості, в біотехнології, медицині та інших галузях. Однак використання нативних ферментів як біокаталізаторів має певні обмеження, обумовлені їх властивостями. В цьому плані іммобілізація ферментів дозволяє реально усунути ці недоліки, а саме забезпечити високу стійкість та інші їх корисні властивості, що мають виняткове значення при практичному використанні ферментів, переважно в промисловому виробництві. З відомих методів іммобілізації, найбільш перспективним є хімічна модифікація (ковалентна іммобілізація) ферментів на полімерних носіях.
В цьому плані особливого інтересу заслуговує хімічна модифікація ліполітичних та протеолітичних ферментів, а саме ферментного препарату ліпази “ліполактину” (ЛП) і протеолітичного ферменту протеази “С” (Пр“С”) на полімерних носіях. Як відомо, ліполактин використовується в технологічних процесах ферментативного гідролізу відходів олієжирової промисловості з метою одержання жирних кислот та гліцерину, а протеаза “С” знаходить застосування як лікарський засіб для лікування опікових ран.
З іншого боку досить перспективним є процес одержання біологічно активних полімерів медичного призначення шляхом співіммобілізації протеолітичних ферментів та антимікробних речовин із метою створення лікарських препаратів поліфункціональної дії. При цьому такі лікарські препарати набувають особливих властивостей, які пов’язані з їх полімерною природою, а саме збільшується термін дії препарату (пролонгація), зменшується токсичність тощо.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з державними науково-технічними програмами “Нові хімічні речовини і матеріали малотоннажного виробництва для заміни імпортованих” (проект № 2.11), “Нові екологічно безпечні лікувальні засоби” (проект № 03.06.01/001-95, 03.07/02441).
Мета і задачі досліджень. Метою дисертаційної роботи є ковалентна іммобілізація ліполітичних і протеолітичних ферментів та сульфамідних лікарських препаратів на полімерних носіях; синтез і вивчення біологічно активних полімерних носіїв та фермент-полімерних комплексів (ФПК), а також пошук шляхів використання синтезованих біологічно активних полімерів як ефективних каталізаторів та лікарських препаратів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Іммобілізація ліполітичних і протеолітичних ферментів та сульфамідних лікарських препаратів на полімерних носіях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок