Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ СТРАТЕГІЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ АУДІЮВАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ СТРАТЕГІЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ АУДІЮВАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Назва:
ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ СТРАТЕГІЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ АУДІЮВАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,35 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Частина третя – „Моя скарбничка” – має вигляд кишені, в яку учень збира
є власні доробки (як результат вивчення англійської мови) й таблиці, де шк
оляр робить записи про власну англомовну діяльність (участь в олімпіада
х, концертах, ранках тощо)


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЯГЕНІЧ ЛАРИСА ВІКТОРІВНА
УДК 373.31?371:371.333
ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ СТРАТЕГІЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ АУДІЮВАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
БІГИЧ Оксана Борисівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ЧЕРНОВАТИЙ Леонід Миколайович,
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, завідувач кафедри перекладу та англійської мови
кандидат педагогічних наук, доцент
ДЕНИСЕНКО Марина Володимирівна,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, Інститут філології, кафедра методики
навчання іноземних мов та прикладної лінгвістики
Захист відбудеться 17.10. 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті за адресою: вул. Велика Васильківська, 73, м. Київ-150, 03680.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Велика Васильківська, 73, м. Київ-150, 03680).
Автореферат розісланий 10.09.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В.Гамзюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ України до Європейської співдружності спричинює зміни у вітчизняній системі освіти, зокрема реформування іншомовної освіти проводиться відповідно до Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти (2003), розроблених Комісією з питань освітньої політики при Раді Європи. В зазначених вище рекомендаціях метою вивчення іноземної мови (ІМ) визначено оволодіння іншомовною комунікативною компетенцією, яку складають мовленнєва компетенція, в тому числі в аудіюванні, та стратегічна компетенція (СтК). У рекомендаціях Ради Європи також окреслено дескриптори шести рівнів володіння іншомовною комунікативною компетенцією. Початкова школа (ПШ) має забезпечити сформованість у молодшого школяра іншомовної комунікативної компетенції на рівні А1 – інтродуктивний / „відкриття”, в тому числі й аудитивної компетенції та СтК.
Науковцями (Н.М.Бабін, Н.В.Бабкіна, Л.І.Божович, Л.В.Виготський, Л.В.Макарова, В.С.Мухіна, І.О.Зимняя, І.Г.Овчинніцкова, І.Г.Огороднікова, О.А.Онисюк, Л.Д.Столяренко, Н.Ф.Тализіна, Д.И.Фельдштейн, І.В.Яворська-Вєтрова, G.Bahl, O.Dunn та ін.) доведена необхідність урахування вікових особливостей молодшого школяра при організації навчання ІМ у школі І ступеня. На молодший шкільний вік припадає розквіт здібностей до засвоєння ІМ, який безпосередньо пов'язаний з чинниками фізіологічного порядку. На думку В.С.Мухіної, саме увага, пам'ять і уява є найвагомішими психічними процесами для роботи з отриманою інформацією. Низку методичних праць присвячено психічним особливостям навчання іншомовного аудіювання (С.В.Гапонова, Л.Л.Савчук, І.О.Зимняя, Н.В.Єлухіна та ін.). Зокрема Н.Є.Жеренко дослідила характеристики психофізіологічних механізмів аудіювання в молодшому шкільному віці, в якому всі психічні процеси набувають самостійності (С.В.Мухіна), що дозволяє нам говорити про доцільність формування в молодшого школяра СтК.
Оскільки аудіювання є передумовою для оволодіння іншими видами мовленнєвої діяльності, вважаємо за необхідне дослідити формування СтК у процесі навчання іншомовного аудіювання. Науковці (В.Г.Барковська, Н.Є.Жеренко, G.Bahls, O.Dunn, S.Phillips) досліджували процес навчання іншомовного аудіювання у ПШ: розроблено підсистему вправ, запропоновано методику навчання, представлено перелік аудитивних навичок і вмінь, які необхідно сформувати в молодшого школяра (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ СТРАТЕГІЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ АУДІЮВАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок