Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості СТАНУ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ, ПРИТЯГНУТИХ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Особливості СТАНУ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ, ПРИТЯГНУТИХ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Назва:
Особливості СТАНУ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ, ПРИТЯГНУТИХ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,08 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
КАТІЛОВ Олександр Васильович
УДК 611-018.5:613.956:343.9
Особливості СТАНУ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ,
ПРИТЯГНУТИХ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті
ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Набухотний Терентій Кирилович,
Українська військово-медична академія, м. Київ,
кафедра військової загальної практики
та сімейної медицини
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Коренєв Микола Михайлович
Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків
АМН України, м. Харків,
завідуючий відділом педіатрії, директор
доктор медичних наук, професор
Сорокман Таміла Василівна
Буковинська державна медична академія, м. Чернівці
завідуюча кафедрою факультетської педіатрії
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
Захист дисертації відбудеться “19” “04” 2006 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д.64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти за адресою (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
Автореферат розісланий “13” “03” 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент Савво В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодні в Україні склалася складна ситуація зі станом здоров’я дітей та підлітків. Негативні тенденції, насамперед, пов’язані з погіршенням показників фізичного розвитку, збільшенням психічних відхилень та пограничних станів, порушень у репродуктивній системі, зростанні числа дітей та підлітків, які належать до груп високого медико-соціального ризику Гойда Н.Г., Веропотвелян П.М., Чугай І.А. з співав., 2002; Моісеєнко Р.О., 2002; Неділько В.П., 2003.
Досить цікавим слід визнати новий підхід щодо комплексної оцінки рівня здоров’я дітей та підлітків, запропонований О.М.Лук’яновою 2005. Автором висувається принципово нова схема визначення здоров’я, де робиться акцент на значенні соціальних факторів, а також адекватному формуванню адаптаційних та компенсаторних можливостей дитячого організму в процесі його росту. Таким чином, експрес-оцінка стану здоров’я дітей передбачає визначення рівня фізичного розвитку та його гармонійність, типу гемодинаміки та проведення аналізу варіабельності ритму серця, типу нервової системи та психодіагностику, функціонального типу імунорезистентності.
Важливу медико-соціальну проблему серед підлітків на сьогоднішній день становить вегетативна дисфункція. Широке розповсюдження вегетативних дисфункцій, відсутність чітких морфологічних змін, обмеженість у засобах медикаментозної корекції та неможливість радикального лікування передбачають проведення профілактичних заходів реабілітації захворювання та його наслідків Майданник В.Г., 1998; Майданник В.Г., Чеботарьова В.Д., Бурлай В.Г. з співав., 2000; Стратюк О.А., 2001.
Викликає занепокоєння стан нервово-психічного здоров’я сучасних підлітків. Критичний характер розвитку особистості в пубертатному періоді пояснюється незакінченістю процесів формування різних органів та систем, у першу чергу, серцево-судинної та нервової, нерівномірним характером статевого дозрівання, що зумовлює надзвичайно високу чутливість підлітків до дії психотравмуючих факторів Фельдштейн Д.И., 1995; Чухраєва Г.В., 2000. Спостерігається значне зростання соціальної дезадаптації підлітків, яке проявляється різними формами девіантної поведінки: алкоголізмом, наркоманією, тютюнопалінням, суіцидами, правопорушеннями Акчурін О.М., 2001; Белогуров С.Б., 1997; Сміян І.С., Ліщенко Н.О., Евенець С.С, 2002.
Соціально-економічна перебудова в державі, деформації та деструкції у духовній та моральній сферах суспільства, зміна життєвих стереотипів, у першу чергу, відображаються на сучасних підлітках та молоді і призводять до зростання рівня їх криміналізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Особливості СТАНУ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ, ПРИТЯГНУТИХ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок