Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ВИПАДКОВИХ ПРОЦЕСІВ КОКСА

МОДЕЛЮВАННЯ ВИПАДКОВИХ ПРОЦЕСІВ КОКСА

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ВИПАДКОВИХ ПРОЦЕСІВ КОКСА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,05 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПОГОРІЛЯК Олександр Олександрович
УДК.519.21
МОДЕЛЮВАННЯ ВИПАДКОВИХ ПРОЦЕСІВ
КОКСА
01.01.05 – теорія ймовірностей і математична статистика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії ймовірностей та математичної статистики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
КОЗАЧЕНКО Юрій Васильович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теорії ймовірностей та
математичної статистики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
ПРАЦЬОВИТИЙ Микола Вікторович,
національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри вищої математики.
кандидат фізико-математичних наук
РОЗОРА Ірина Василівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
асистент кафедри прикладної статистики.
Захист відбудеться “25” лютого 2008р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.37 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м.Київ-22, просп. академіка Глушкова, 6, корпус 7, механіко-математичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “22” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Моклячук М.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв’язку з стрімким розвитком електронно-обчислювальної техніки, теорія моделювання випадкових процесів дедалі ширше знаходить застосування в різних галузях, і не тільки, природничих наук. Однією із найактуальніших задач залишається побудова математичної моделі описуваного нею процесу та дослідження її властивостей. Активно розробляються методи чисельного моделювання, зростає сфера застосування стохастичних моделей в різних областях природничих та соціальних наук, таких, як метеорологія, соціологія, фінансова математика, теорія масового обслуговування, стохастична геометрія, радіотехніка та ін.
Над розробкою теорії моделювання випадкових процесів та полів працювали багато науковців, серед них Єрмаков С.М., Ядренко М.Й., Козаченко Ю.В., Войтишек А.В., Палагін Ю.І., Шалигін Ю.С. та інші. Окремо потрібно відмітити Михайлова Г.О. та його учнів. Ними були запропоновані ряд нових напрямків в моделюванні випадкових процесів та полів. Це спектральні моделі гауссових процесів та полів, моделі випадкових процесів на точкових потоках, теорія збіжності числових моделей випадкових функцій, метод подвійної рандомізації.
Оскільки більшість фізичних явищ залежать від багатьох факторів, то при їх моделюванні намагаються відтворити процеси, що є сумою великого числа випадкових чинників, тобто згідно центральною граничною теоремою є гауссовими або близькими до них процесами. Тому найбільш широко розроблені методи моделювання гауссових випадкових процесів та полів. Але в більшості робіт, присвячених комп’ютерному моделюванню випадкових процесів, не вивчались питання точності та надійності.
Але як показує практика, часто, особливо на виробництві, виникає задача якомога точнішого прогнозу деякого технологічного процесу, тобто, іншими словами, задача побудови моделі цього процесу з певною точністю. Методи моделювання гауссових процесів, при яких модель наближає процес з даною точністю та надійністю в різних функціональних просторах вперше розглядались в роботах Козаченка Ю.В., Козаченко Л.Ф., Пашка А.О. Козаченком Ю.В., Тегзою А.М. досліджувались надійність та точність моделі гауссового випадкового процесу, побудованого методом Михайлова Г.О., в просторах та деяких просторах Орлича. В працях Розори І.В. розглядалось моделювання гауссових стаціонарних процесів з дискретним спектром з урахуванням виходу процесу на фільтрі, а також гауссових ізотропних випадкових полів на одиничній сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ВИПАДКОВИХ ПРОЦЕСІВ КОКСА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок