Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ЭФФЕКТИВНОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГОСТРОГО ГЕМАТОГЕННОГО ОСТЕОМІЄЛІТУ У ДІТЕЙ

ОЦІНКА ЭФФЕКТИВНОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГОСТРОГО ГЕМАТОГЕННОГО ОСТЕОМІЄЛІТУ У ДІТЕЙ

Назва:
ОЦІНКА ЭФФЕКТИВНОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГОСТРОГО ГЕМАТОГЕННОГО ОСТЕОМІЄЛІТУ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ НЕВІДКЛАДНОЇ І ВІДНОВНОЇ ХІРУРГІЇ
ім. В.К. ГУСАКА АМН УКРАЇНИ
МОХАММЕД АМЕР АБДУЛЛАХ БАМАХРАЗ
УДК 616.71-018.46-002-036.1-08-053.2
ОЦІНКА ЭФФЕКТИВНОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ
ГОСТРОГО ГЕМАТОГЕННОГО ОСТЕОМІЄЛІТУ У ДІТЕЙ
14.01.09 – дитяча хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк - 2008
Дисертацією є рукописом.
Роботу виконано в Луганському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Момотов Олександр Григорович,
Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри хірургії дитячого віку
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Горбатюк Ольга Михайлівна, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, професор кафедри дитячої хірургії;
доктор медичних наук, професор
Давиденко Вячеслав Борисович, Харківський національний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії та дитячої анестезіології.
Захист відбудеться «18» червня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.559.01 в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект 47)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
Автореферат розісланий «17» травня 2008 р.
В.О. вченого секретаря
Спеціалізованої вченої ради,
д.мед.н., професор Е.Я. Фісталь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гострий гематогенний остеомієліт (ГГО) у дітей є тяжким захворюванням, яке призводить до системних ускладнень та навіть до інвалідизації (Зуй И.А., 1996; Крись-Пугач А.П. та ін., 1999). Також літературні дані свідчать про високу частоту ускладнень у хворих на ГГО, які призводять до розвитку інвалідності у дітей у віддаленому періоді (Лапиров С.Б., 1999; Грибкова С.Ф., 2005). Основними напрямками у напрямі покращання результатів лікування ГГО у дітей є розробка та впровадження нових методів ранньої діагностики, лікування, а також впровадження профілактичних заходів, спрямованих на запобігання розвитку гнійно-септичних ускладнень. Всі ці напрямки свідчать про безконтрольне застосування антибіотиків на догоспітальному етапі, спрямоване на лікування ускладнень, а не причини, що викликала цей стан (Руднев В.И., 1998; Малышев Е.Е., 2000). Багатогранність клінічної картини ГГО призводить до діагностичних і тактичних помилок, що, зрештою, впливає на результат захворювання і розвиток ускладнень (Давиденко В.Б., 2001; Аманов А.И., 2004).
На початковому етапі діагностики ГГО використовують, насамперед, рентгенівські методи, які в першу добу не є інформативними (Мавмотова Н.Г., 1988). Але, всі ці перераховані заходи є допоміжними. Вирішальним в діагностиці ГГО є метод транскутанної мікроостеоперфорації (Момотов А.Г. и др., 2007).
Лікування ГГО – дуже складний і багатогранний процес. Кістково-мозковий канал, який уражується перш за все, має бути дренований так, щоб надалі кістка могла регенерувати, зберегти свою гістологічну структуру та функцію, і щоб не розвинулось хронічне запалення (Кривушин Г.С., 1989).
Виникає питання щодо проведення ранніх медикаментозних реабілітаційних заходів на всіх етапах лікування ГГО. Диференційований підхід вимагає розробки і впровадження для практичного застосування обережного методу дренування кістково-мозкового каналу залежно від стадії розвитку і давнини захворювання, і введення лікарських препаратів в осередок ураження. Синдром ендотоксикозу грає значну роль в патогенезі ГГО, його своєчасна корекція призводить до нормалізації метаболічних процесів і репаративної регенерації, зниження частоти розвитку ускладнень (Хамраев А.Ж. и соавт., 2003).
Дослідження мікрофлори з матеріалу, отриманого з кістково-мозкового каналу, є основним об'єктивним критерієм для призначення антибактеріальних препаратів з урахуванням індивідуальної переносимості, алергічного стану хворого, необхідно також враховувати зміни пейзажу мікрофлори з часом під дією лікарських препаратів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОЦІНКА ЭФФЕКТИВНОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГОСТРОГО ГЕМАТОГЕННОГО ОСТЕОМІЄЛІТУ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок