Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА В РЕГІОНІ

ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА В РЕГІОНІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА В РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,46 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шпак Юрій Валерійович
УДК 338.436 (477.46)
ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК
АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА В РЕГІОНІ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Поляков Олександр Максимович,
Черкаський державний технологічний університет,
професор кафедри бухгалтерського обліку,
аналізу і аудиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Крисанов Дмитро Федосович,
Інститут економіки та прогнозування НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат економічних наук, доцент
Вініченко Ігор Іванович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
доцент кафедри економічної теорії та економіки
сільського господарства.
Провідна установа – Миколаївський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра організації виробництва та агробізнесу, м. Миколаїв.
Захист відбудеться 9 червня 2006 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 3 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У ході аграрної реформи в агропромисловому виробництві відбуваються глибокі соціально-економічні перетворення. Разом з тим, зміни, що сталися в аграрній сфері, на самому початку збіглися з глибокою кризою економіки країни. Реформи не створили рівних умов для виробників і споживачів сільськогосподарської продукції. Ринок ще не став регулятором цін, товарних потоків, міжгалузевих пропорцій. Впровадження вільних ринкових цін поглибило диспаритет цін на сільськогосподарську продукцію, засоби і предмети праці, що поставляються селу промисловістю. Система державного регулювання агропромислового виробництва не сформована.
Усе це негативно позначилося на сільському господарстві, як початковій стадії технологічного ланцюга виробництва сировини і продовольства. Сформований ринковий механізм підсилив тенденцію присвоєння значної частини прибутку, виробленої в сільському господарстві, промисловістю, торгівлею, іншими галузями суспільного виробництва. Через зниження реальних доходів скоротився платоспроможний попит населення на продовольство. Це зумовило різкий спад виробництва, загострення проблеми неплатежів, зниження ефективності агропромислового виробництва, фінансову неспроможність підприємств.
Розвиток ринкових відносин створює основу для формування сільськогосподарського виробництва на новому рівні. Перехід від галузевого принципу в регулюванні до територіально-галузевого, формування багатоукладного регіонального агропромислового виробництва спричиняє відповідні зміни в підходах до його формування і розвитку.
Питанням формування і розвитку агропромислового виробництва в умовах ринкових відносин приділяли увагу вітчизняні та зарубіжні учені. Серед українських авторів слід виділити: Г. Андрусенка, Л. Анічина, П. Гайдуцького, М. Корецького, Д. Крисанова, М. Кропивка, П. Макаренка, М. Маліка, В. Мартиненка, Л. Мельника, В. Месель-Веселяка, О. Полякова, П. Саблука, В. Трегобчука, О. Шпичака, В. Юрчишина. Серед зарубіжних – М. Бекера, А. Нельсона, Е. Сєрову та інших.
Разом з тим у теоретичному дослідженні проблем формування і розвитку агропромислового виробництва бракує комплексного вивчення шляхів, пов'язаних з підвищенням його ефективності на регіональному рівні. Потребують подальшої розробки економіко-екологічні заходи в регіоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА В РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок