Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ НА ФОНІ ЕПІЛЕПТИЧНИХ НАПАДІВ: КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ, ПРОФІЛАКТИКА

ОСОБЛИВОСТІ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ НА ФОНІ ЕПІЛЕПТИЧНИХ НАПАДІВ: КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ, ПРОФІЛАКТИКА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ НА ФОНІ ЕПІЛЕПТИЧНИХ НАПАДІВ: КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ, ПРОФІЛАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МОЗ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
імені П.Л. ШУПИКА
ЛІПКО ІРИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 616.831-001+616.853
ОСОБЛИВОСТІ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ НА ФОНІ ЕПІЛЕПТИЧНИХ НАПАДІВ: КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ, ПРОФІЛАКТИКА
14.01.15 — нервові хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі медицини невідкладних станів Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Зозуля Іван Савович,
Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, кафедра медицини невідкладних станів, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор, член-кор. АМН України Мачерет Євгенія Леонідівна, НМАПО імені П.Л.Шупика, кафедра неврології і рефлексотерапії, завідуюча кафедрою.
Доктор медичних наук, професор Шевага Володимир Миколайович, кафедра неврології і нейрохірургії НМУ імені Данила Галицького, завідувач кафедри.
Провідна установа: Інститут неврології, психіатрії і наркології АМН України м. Харьків.
Захист дисертації відбудеться “_29_” листопада_ 2007р. о__11__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України за адресою: 04112, м.Київ, вул.Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НМАПО імені П.Л.Шупика МОЗ України за адресою: 04112, м. Київ, вул. .Дорогожицька, 9.
Автореферат розісланий “__23__”__жовтня_____2007р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Каліщук-Слободін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Епілепсія є актуальною проблемою неврології, нейрофізіології, нейрохірургії, психіатрії і відноситься до числа розповсюджених нервово-психічних захворювань (В.А.Карлов 2000, Л.Р.Зенков 2001). За даними ВООЗ, в світі нараховується близько 50 млн. хворих на епілепсію. В Україні цих хворих близько 500 тис.(Л.А.Дзяк і співавт. 2001). За даними комісії з епідеміології та прогнозу інтернаціональної проти- епілептичної ліги існують дослідження, які свідчать про те, що від 1,5 до 5% населення в майбутньому будуть мати епілептичні напади (Commission on Epidemiology and Prognosis, International League against epilepsy, 2000).
Люди з епілепсією мають підвищений ризик смертності в порівнянні з загальною популяцією. Так, нещасні випадки та травми — найбільш часта причина смерті у цієї категорії хворих (L.Nilsson, T.Tompson et all, 1997). Одна третина пацієнтів з епілепсією отримують різного роду ушкодження під час епілептичного нападу (D.Buck, G.A.Вaker, 1997). Деякі автори (D.L.Russell-Jones, S.D.Shorvon, 1989; L.M.Arnold, M.D.Privitera, 1996; D.Buck, G.A.Baker, 1997) відносять хворих з епілепсію до групи ризику в плані отримання важкої черепно-мозкової травми.
При аналізі показників розповсюдженості захворювань центральної нервової системи спостерігається значне збільшення питомої ваги осіб, які страждають на епілепсію і перенесли ЧМТ внаслідок епілептичного нападу. При цьому епілептичні напади, які супроводжуються втратою свідомості і вторинною травмою голови, за даними Інституту нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова АМН України, є причиною ЧМТ різного ступеня важкості в 7,6% спостережень (О.А.Гончарук, 1998). В більшості існуючих на сьогодні рекомендацій щодо діагностики та лікування хворих з ЧМТ не враховані особливості реакції мозку, клінічні прояви травми у хворих на епілепсію.
Поліморфізм клінічної картини, відсутність патогномонічних симптомів і високоінформативних клініко-лабораторних методів дослідження ускладнює діагностику ЧМТ на фоні епілепсії. Подальше вивчення клінічних проявів, пошук нових діагностичних тестів, які мають значення не тільки для виявлення патології, але і для прогнозування її перебігу та кінцевого наслідку, виявлення факторів ризику хвороби та причин виникнення патологічного процесу, що лежать в її основі - потребує нових наукових досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЇ ТРАВМИ НА ФОНІ ЕПІЛЕПТИЧНИХ НАПАДІВ: КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ, ПРОФІЛАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок