Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ПЛАЗМАТИЧНИХ МЕМБРАН ПУХЛИННИХ КЛІТИН, РЕЗИСТЕНТНИХ ДО ДОКСОРУБІЦИНУ

ОСОБЛИВОСТІ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ПЛАЗМАТИЧНИХ МЕМБРАН ПУХЛИННИХ КЛІТИН, РЕЗИСТЕНТНИХ ДО ДОКСОРУБІЦИНУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ПЛАЗМАТИЧНИХ МЕМБРАН ПУХЛИННИХ КЛІТИН, РЕЗИСТЕНТНИХ ДО ДОКСОРУБІЦИНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,24 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІнСтитут експериментальної патології,
oнкології І радіобіології ім. Р.Є. Кавецького
ТРИНДЯК Володимир Петрович
УДК: 616-006.6:615.277.3:576.31+0.53
ОСОБЛИВОСТІ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ
ПЛАЗМАТИЧНИХ МЕМБРАН ПУХЛИННИХ КЛІТИН,
РЕЗИСТЕНТНИХ ДО ДОКСОРУБІЦИНУ
14.01.07 – онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім Р.Є.Кавецького НАН України, м. Київ.
Науковий керівник – | член-кореспондент НАН України,
доктор медичних наук, професор
Чехун Василь Федорович,
Інститут експериментальної патології, онкології
і радіобіології ім.Р.Є.Кавецького НАН України, м.Київ,
директор інституту, завідувач відділу механізмів протипухлинної терапії.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук
Бурлака Анатолій Павлович,
Інститут експериментальної патології, онкології
і радіобіології ім.Р.Є.Кавецького НАН України, м.Київ,
провідний науковий співробітник відділу біофізики канцерогенезу;
кандидат біологічних наук,
Гуніна Лариса Михайлівна,
Інститут онкології АМН України, м.Київ,
старший науковий співробітник науково-дослідного відділення анестезіології та інтенсивної терапії.
Провідна установа Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра онкології, м. Київ.
Захист відбудеться “ 5 ” травня 2004 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України за адресою: 03022, м.Київ, вул. Васильківська, 45.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІЕПОР
ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий “ 2 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук |
Н.В.Бородай


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз динаміки захворюваності населення України на злоякісні новоутворення свідчить про зростання за останнє десятиріччя рівня цього показника від 307,4 до 325,0 на 100 тис. населення, або на 5,7а смертність від цієї патології займає друге місце після серцево-судинних хвороб [Федоренко З.П., 2001; Онкологічні захворювання в Україні, Київ, 2004]. Тому проблема підвищення ефективності комплексного, в тому числі, хіміотерапевтичного лікування онкологічних хворих є однією з основних проблем теоретичної та клінічної онкології, але, не дивлячись на певні успіхи, вона все ще далека від остаточного вирішення.
За ступенем поширеності використання в різних схемах хіміотерапії одне з провідних місць посідають антрациклінові антибіотики, зокрема доксорубіцин (DOX), який, на жаль, як і деякі інші протипухлинні препарати, має низьку вибірковість дії та високу кардіо- та мієлотоксичність [Булкіна З.П., 1991; Schimmel K.J. et al., 2004]. Крім того, пухлини можуть мати природну або набуту в результаті хіміотерапії резистентність до DOX [Курпешев О.К. и др., 2002; Nielsen D. et al., 1996]. Зокрема втрата чутливості пухлинних клітин до дії DOX може бути обумовлена не тільки змінами на рівні геному, але й появою чисельних епігеномних реакцій на рівні функціонального протеому, які розвиваються з перших хвилин після взаємодії клітин з цитостатиком [Poulaki V. et al., 2001; Pakunluet al., 2003].
Дослідження останніх років в області молекулярної біології та теоретичної онкології привели до створення молекулярно-генетичної концепції дії цитостатиків, згідно з якою фармакологічний ефект розглядається як результат складної взаємодії між лікарським засобом і біомакромолекулами. Зміна властивостей клітинної поверхні, зокрема її плазматичної мембрани (ПМ), може значною мірою визначати трансмембранний транспорт та біологічну активність протипухлинних препаратів, в тому числі DOX [Чехун В.Ф., 1994; Cruzet al., 2001; Koniget al., 2003]. Показано, що виникнення резистентності пухлин до DOX найчастіше обумовлене зменшенням накопичення препарату всередині пухлинних клітин, що корелює з підвищенням експресії або активності трансмембранного енергозалежного транспортного білка Р-глікопротеїну, який здійснює активний транспорт цитостатиків з клітини назовні [Ambudkar ].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ПЛАЗМАТИЧНИХ МЕМБРАН ПУХЛИННИХ КЛІТИН, РЕЗИСТЕНТНИХ ДО ДОКСОРУБІЦИНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок