Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО ПІВДНЯ УКРАЇНИ. Кінець ХІХ - Поч. ХХ ст.: На матеріалах Миколаївської, Одеської, Херсонської областей

НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО ПІВДНЯ УКРАЇНИ. Кінець ХІХ - Поч. ХХ ст.: На матеріалах Миколаївської, Одеської, Херсонської областей

Назва:
НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО ПІВДНЯ УКРАЇНИ. Кінець ХІХ - Поч. ХХ ст.: На матеріалах Миколаївської, Одеської, Херсонської областей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,57 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівська Академія мистецтв
На правах рукопису
УДК – 745-749
МАЛИНА
Валерій Васильович
НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО ПІВДНЯ УКРАЇНИ.
Кінець ХІХ - Поч. ХХ ст.:
На матеріалах Миколаївської, Одеської,
Херсонської областей
17.00.06 - декоративне і прикладне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата мистецтвознавства
Львів - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського Національної Академії наук України.
Науковий керівник - | доктор мистецтвознавства, професор Голова Національної Комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей при Кабінеті Міністрів України
ФЕДОРУК Олександр Касіянович.
Офіційні опоненти: | доктор мистецтвознавства,
старший науковий співробітник відділу образотворчого мистецтва Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т.Рильського НАН України СЕЛІВАЧОВ Михайло Романович.
кандидат мистецтвознавства,
науковий співробітник Інституту народознавства НАН України БОНЬКОВСЬКА Софія Миколаївна.
Провідна організація: Українська Академія образотворчого мистецтва і архітектури. м.Київ.
Захист відбудеться в Львівській Академії мистецтв 25 червня 1999р. об 1100 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.-35.103.01 за адресою: 290011, Львів-11, вул.Кубійовича, 38, тел. 76-14-75.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівскої Академії мистецтв.
Автореферат розісланий 25 травня 1999 року.
Учений секретар Спеціалізованої
вченої ради,
кандидат мистецтвознавства | І.В.ГОЛОД
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Народне мистецтво півдня України - багатовимірний у просторі й часі масив рукомесних виробів - являє собою: народну архітектуру, її оздоби, речове наповнення інтер’єру дому та садиби, кам’яні лапідарії, а також пластично-просторові утворення, що визначають ритуальні локуси родинно-шлюбної «містерії».
Комплексне вивчення регіональних шкіл народної майстерности дає можливість, з одного боку, зафіксувати морфостилістичні особливості творів традиційного декоративно-прикладного мистецтва; з іншого - дослідити форми їх побутування. Це значно збагачує наші знання про функціональні можливості рукотворних виробів, про релігійно-магічні та інші ситуаційні властивості окремих предметів, про неперервну взаємодію людини зі світом «другої природи».
Кожна селянська хата ще на початку ХХ ст. насичується виробами, що мають подвійні реальності, приховані значіння, прадавні смисли. Пов’язуються з практичною (побутовою) та релігійно-магічною (ритуальною) формами побутування творів народного мистецтва. Як зчіплювальними між ними проявляються естетична, еротична, репрезентативна, інші суміжні їм функції. Тому важливо з цієї причини нам знати, скажімо, не еволюцію художнього образу, його структуру, не характер запозичень з інших ритуальних комплексів, навіть не ланцюг дій, що змінюються фольклорною практикою (його схему), але рівночасне дійство у вигляді орнаментно-декоративної і пластичної творчости різних народів на спільній території.
В українському мистецтвознавстві до цього часу бракує наукових розвідок, як загального корпусу, так і окремих гілок народного мистецтва півдня України. Залишаються невивченими кроскультурні процеси у народному мистецтві регіону, а також рівні функціювання в поліетнічному середовищі «анклавних» типів народної творчости; українські традиційні ремесла, як домінантні на території і в часі, споріднюючись за морфостилістичними ознаками, сплавляються в єдине ціле з маргінальними, периферійними. Існує нагальна потреба у реконструюванні «життєвих обріїв» поселенців півдня України на зламі ХІХ-ХХ століть, включаючи відтворення історичних форм народної культури, ритуальних просторових утворень, національного лексичного фонду тощо.
Актуальність дослідження таким чином полягає в тому, щоби достовірно відтворивши етнографічну ситуацію на півдні України кінця XIX - початку XX століть, визначити морфологію й образну стилістику регіонального мистецтва, твори якого знаходили місце в обширах народного житла, в обрядових циклах весільного ритуалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО ПІВДНЯ УКРАЇНИ. Кінець ХІХ - Поч. ХХ ст.: На матеріалах Миколаївської, Одеської, Херсонської областей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок