Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НОВІТНІХ ЛЕКСИЧНИХ ЗАПОЗИЧЕНЬ З АНГЛІЙСЬКОЇ В УКРАЇНСЬКУ МОВУ (90-І РР. ХХ СТ. – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)

СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НОВІТНІХ ЛЕКСИЧНИХ ЗАПОЗИЧЕНЬ З АНГЛІЙСЬКОЇ В УКРАЇНСЬКУ МОВУ (90-І РР. ХХ СТ. – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)

Назва:
СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НОВІТНІХ ЛЕКСИЧНИХ ЗАПОЗИЧЕНЬ З АНГЛІЙСЬКОЇ В УКРАЇНСЬКУ МОВУ (90-І РР. ХХ СТ. – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,04 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Попова Наталія Олександрівна
УДК: 811.161.2’373.45
СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НОВІТНІХ ЛЕКСИЧНИХ
ЗАПОЗИЧЕНЬ З АНГЛІЙСЬКОЇ В УКРАЇНСЬКУ МОВУ
(90-І РР. ХХ СТ. – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)
Спеціальність 10. 02. 01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Запоріжжя - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української мови Харківського державного
педагогічного університету імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник : кандидат філологічних наук, доцент
Стасевський Станіслав Борисович,
доцент кафедри української мови
Харківського державного педагогічного
університету імені Г.С.Сковороди
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Бондар Олександр Іванович,
завідувач кафедри української мови
Одеського національного університету
ім. І.І.Мечникова
кандидат філологічних наук
Зубець Наталя Олександрівна,
доцент кафедри української мови
Запорізького державного університету
Провідна установа – Київський національний університет
імені Т.Г. Шевченка, кафедра української мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 25 лютого 2005 року о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 17.051.02 при Запорізькому державному
університеті за адресою: 69063 м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66,
корпус 2, к. 230.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Запорізького державного
університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розісланий 21 січня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук Л.І. Кучеренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційної теми. Останніми десятиліттями розширилися політичні, економічні та культурні зв’язки України з іноземними, зокрема, англомовними країнами, що спричинило посилене надходження в українську мову чужомовної лексики. Особливо зросла кількість запозичених англіцизмів, що зумовлено політичними й економічними реформами в Україні, які викликали потребу в використанні українською мовою закріплених англомовною світовою практикою понять.
Складні процеси в сучасній українській лексико-семантичній системі, пов’язані з появою значної кількості запозичень, переважно з англійської мови, закономірно одержують неоднозначні оцінки мовознавців: з одного боку, дослідники відзначають певне збагачення мови, відображення за допомогою асимільованих іншомовних запозичень світових досягнень у суспільно-політичній, економічній, управлінській, торговельній тощо сферах, а з іншого, – вказують на перевантаження й засмічення рідної мови чужими лексемами, часто за наявності їх українських відповідників.
Проблемам запозичення присвячено чимало праць вітчизняних та зарубіжних дослідників (І.І.Огієнко, В.І.Самійленко, Ю.О.Жлуктенко, С.В.Семчинський, О.Г.Муромцева, О.Д.Пономарів, Б.М.Ажнюк, В.В.Виноградов, Д.М Шмельов, О.С.Ахманова, L.Bloomfield, U.Weinreich, E.Haugen, A.Martinet та ін.). В україністиці розроблялися питання теорії запозичення, проблеми запозичання чужомовних слів до української мови взагалі або ж на різних етапах її розвитку (В. Коломієць, Т. Линник, О. Муромцева та ін.).
Вивчення запозичення англіцизмів особливо активізувалося в українському мовознавстві протягом останнього десятиріччя і торкалися переважно виявлення тематичних груп досліджуваної лексики, головним чином термінологічної (С.Федоровець, Ю.Безрукава, І.Каминін, С.Руденко, А.Наумовець, О.Бершов, О.Стишов, О.Махньова, Л.Кислюк та ін.). Комплексно останній з етапів запозичення англіцизмів в українську мову не досліджувався. Втім, складні лексико-семантичні процеси в ній, спричинені сучасними мовними контактами, а також їх можливі наслідки заслуговують найпильнішої уваги. Цим і зумовлена актуальність теми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до загальної наукової проблеми “Лексико-семантична система української мови”, що розробляється на кафедрі української мови Харківського державного педагогічного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ НОВІТНІХ ЛЕКСИЧНИХ ЗАПОЗИЧЕНЬ З АНГЛІЙСЬКОЇ В УКРАЇНСЬКУ МОВУ (90-І РР. ХХ СТ. – ПОЧАТОК ХХІ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок