Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СЕЛЕЗІНКИ ЛЮДИНИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ

РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СЕЛЕЗІНКИ ЛЮДИНИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ

Назва:
РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СЕЛЕЗІНКИ ЛЮДИНИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,22 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Тернопільська державна медична академія
ім. І.Я.Горбачевського
Л Ю Т И К Світлана Михайлівна
УДК 611.41.013
РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СЕЛЕЗІНКИ ЛЮДИНИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ
14.03.01. - Нормальна анатомія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Тернопіль - 1 9 9 8


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України (БДМА)
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Круцяк Володимир Миколайович, завідувач кафедри нормальної анатомії БДМА МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Ковальський Михайло Павлович, завідувач кафедри топографічної анатомії та оперативної хірургії Національного медичного університету МОЗ України
доктор медичних наук, професор Головацький Андрій Степанович, завідувач кафедри анатомії людини, оперативної хірургії і гістології медичного факультету Ужгородського державного університету
Провідна установа: Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра нормальної анатомії (м.Івано-Франківськ).
Захист відбудеться 30 жовтня 1998 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 при Тернопільській державній медичній академії ім.І.Я.Горбачевського МОЗ України. Адреса: 280001, м.Тернопіль, Майдан Волі, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім.І.Я.Горбачевського МОЗ України 280001, м.Тернопіль, Майдан Волі, 1.
Автореферат розісланий 30 вересня 1998 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор К і т О. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Оперативні втручання на селезінці та її судинній ніжці у новонароджених та дітей раннього віку в останні роки виконуються досить часто ( С.Я. Долецький 1991; Н.Л. Кущ та співавт., 1992).
Значне місце в хірургії раннього віку посідають природжені вади селезінки ( агенезія, аплазія, гіпоплазія, додаткова селезінка, додаткова доля селезінки, блукаюча селезінка та ін. ), більшість з яких проявляються вже в ранньому грудному віці (Г.А. Баиров та співавт., 1990 ).
Широке застосування в дитячій хірургії знайшли такі методи дослідження як спленопортографія, селективні вено- і артеріографія, трансумбілікальна спленопортографія, успіх виконання яких в значній мірі залежить від точного знання особливостей топографії і варіантів будови селезінки та її судинної ніжки.
Не дивлячись на чисельні морфологічні, фізіологічні, експериментальні та клінічні, а в останні роки інтенсивні імунобіологічні дослідження, питання про значення селезінки до теперішнього часу є предметом уважного вивчення (Т.С. Смирнова, О.Д. Ягмуров 1993).
Це зумовлено складністю структури, різноманітністю функцій і особливостями її кровопостачання.
Достовірні дані про особливості будови і топографії селезінки в період внутрішньоутробного розвитку вкрай необхідні для вдосконалення існуючих та розробки нових оперативних втручань на селезінці та її судинній ніжці. Разом з тим, аналіз наявних сучасних літературних даних свідчить про те, що цілий ряд теоретично і практично принципово важливих питань, відносно ембріотопографії селезінки вивчені недостатньо.
Таким чином, необхідність вивчення морфогенезу селезінки, становлення її топографії, а також з'ясування морфологічних передумов можливого виникнення природжених вад та варіантів будови і топографії зумовлені потребами практичної медицини.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалась на кафедрі нормальної анатомії і є фрагментом багаторічних наукових розробок по проблемі “Вивчення розвитку і становлення топографії внутрішніх органів в пренатальному онтогенезі людини для виявлення критичних періодів виникнення природжених вад і варіантів будови з метою морфологічного обгрунтування їх антенатальної корекції та профілактики”.
Мета і завдання дослідження. Дане дослідження було розпочате з метою вивчення часу та джерела закладки, закономірностей морфогенезу і становлення топографії селезінки людини протягом всього внутрішньоутробного розвитку від її закладки і до народження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ СЕЛЕЗІНКИ ЛЮДИНИ В РАННЬОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок