Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ МЕТАКОНТЕКСТНОГО ОБМІНУ ДАНИМИ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ МЕТАКОНТЕКСТНОГО ОБМІНУ ДАНИМИ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ МЕТАКОНТЕКСТНОГО ОБМІНУ ДАНИМИ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,20 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Ворочек Ольга Григорівна
УДК 681.3.016:658.512
МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ МЕТАКОНТЕКСТНОГО ОБМІНУ ДАНИМИ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
05.13.06 – автоматизовані системи управління та прогресивні
інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент Дудар Зоя Володимирівна, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри ПЗЕОМ
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Сіроджа Ігор Борисович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, завідувач кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем.
- кандидат технічних наук, доцент Петров Костянтин Едуардович, Університет внутрішніх справ, доцент кафедри прикладної математики.
Провідна установа
Національний технічний університет України „КПІ”, кафедра автоматики та управління в технічних системах
Захист відбудеться “19” червня 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки, за адресою 61166, м.Харків, просп. Леніна, 14; т. 433-053.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 16 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Саєнко В.І
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах сучасного динамічного розвитку суспільства, ускладнення технічної і соціальної інфраструктури інформація стає повноцінним ресурсом таким, як традиційні матеріальні та енергетичні ресурси. Сучасні інформаційні технології (ІТ), які дозволяють створювати, зберігати, обробляти та забезпечувати ефективне представлення даних споживачу, є важливим фактором життя суспільства і засобом підвищення якості управління усіма галузями діяльності людини. Найбільший соціальний та економічний успіх гарантується інформаційно розвинутим державам. У зв'язку з цим в Україні прийнята Національна Програма інформатизації, у відповідності до якої необхідно створити умови для забезпечення суб'єктів інформаційних відношень своєчасною, достовірною, адекватною та ефективною інформацією.
Глобалізація інформаційного простору, яка обумовлює використання великої кількості інформаційних ресурсів, реалізованих з використанням різних технологій, в різних програмно-апаратних середовищах, виводить на перший план проблеми інтеграції. Особливої актуальності набувають питання створення інфраструктури багаторівневої інтеграції даних і розробки автоматизованих інформаційних систем, як засобів усунення технічних, технологічних, лінгвістичних та семантичних проблем, зведення до мінімуму інформаційного шуму, забезпечення прямої взаємодії користувачів із інформаційними масивами. В останні роки особлива увага приділяється розвитку великомасштабних розподілених систем баз даних як засобу створення гнучкої, однорідної, інформаційної системи (ІС), що забезпечує одночасну роботу великої кількості користувачів, та яка вільна від дублювання даних, узгоджена та ефективна і гарантує одержання найбільш коректної, своєчасної і достовірної інформації. Проектування, розробка і супроводження засобів підтримки таких ІС пов'язані з чергою проблем, які обумовлюються різнорідністю джерел інформації, що підключаються, а також динамічністю середовища, в якому вони функціонують.
За цими умовами традиційні підходи до інтеграції із слабким та міцним зв'язком взаємодіючих баз даних приводять до стрімкого зниження ефективності систем обробки інформації. Має місце підвищена потреба у розробці нових інформаційних технологій автоматизованої семантичної обробки баз даних, використання яких в процесі інтеграції забезпечує необхідний баланс між якістю інформації та технічними властивостями систем інформаційної взаємодії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ МЕТАКОНТЕКСТНОГО ОБМІНУ ДАНИМИ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок