Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стратегічне планування економічного розвитку вантажних портів України

Стратегічне планування економічного розвитку вантажних портів України

Назва:
Стратегічне планування економічного розвитку вантажних портів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Мірошко Валентин Миколайович
УДК 338.47:338.26:330.3
Стратегічне планування економічного розвитку
вантажних портів України
Спеціальність: 08.00.03 – Економіка та управління
національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бойко Євген Іванович,
Інститут регіональних досліджень
НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Котлубай Олександр Михайлович,
Інститут проблем ринку та економіко-економічних досліджень НАН України, завідувач відділу;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Шульц Світлана Леонідівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник.
Захист відбудеться “21” листопада 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розіслано “19” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Ефективність національної економіки, економічне зростання, усталеність розвитку територіальних комплексів і зовнішньоекономічної діяльності традиційно визначається функціонуванням транспортної системи. Транспорт одночасно формує умови налагодження довгострокових стратегічних зв’язків між економічними суб’єктами та впливає на розвиток економіки.
Морські порти є основою морського транспортного комплексу України. В сучасних умовах розвитку світової економіки торговельні порти виконують роль зв’язуючої ланки в русі товарів і одночасно є промисловими та комерційними центрами переробки вантажів і інформаційного забезпечення в системі виробництва і розподілу товарів. Порти виконують функції обслуговування зовнішньої торгівлі, забезпечення розвитку територій, відіграють соціальну роль, адміністративні та комерційні функції.
В теперішній час більшість крупних портів України стабілізували економічний стан, однак, стихійний розвиток в останні роки призвів до нераціонального використання їх територій та потужностей, незручностей при взаємодії із суміжними видами транспорту, небажаного сусідства з житловими кварталами і промисловими підприємствами тощо. Але найважливішою проблемою розвитку портів залишається залучення вантажопотоків для забезпечення повного завантаження існуючих та перспективних виробничих потужностей. Основні напрямки розвитку морських портів мають відповідати перспективам збільшення вантажопотоків, виходити з економічних інтересів портів, регіонів та населених пунктів, у яких вони розташовані.
Узгодження економічних інтересів всіх сторін, зацікавлених у розвитку портів, неможливе без застосування інструментів стратегічного планування. Таким чином, важливим науковим завданням є формування стратегії розвитку портів України, яка має враховувати особливості портового господарства, дотримання державних і місцевих інтересів, що і зумовило вибір теми та розробку проблем в дисертаційному дослідженні.
Стан вивчення проблеми. Теоретично-методологічним та прикладним проблемам розвитку системи морських торговельних портів присвятили свої роботи А. Болгов, Б. Буркинський, В. Іванов, А. Кифак, М. Котлубай, О. Котлубай, С. Крижановський, А. Лесник, А. Лосевська, А. Манучаров, А. Ніцевич, І. Олефір, А. Поперняк, О. Пустовіт, О. Степанов, Л. Хомич, В. Че-ка-ловець та інші вчені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Стратегічне планування економічного розвитку вантажних портів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок