Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Суперсиметрія і к-симетрія у моделях релятивістських частинок, струн та р-бран

Суперсиметрія і к-симетрія у моделях релятивістських частинок, струн та р-бран

Назва:
Суперсиметрія і к-симетрія у моделях релятивістських частинок, струн та р-бран
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,86 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
УВАРОВ
Дмитро Вячеславович
УДК 539.12:530.12
Суперсиметрія і к-симетрія
у моделях релятивістських частинок, струн та р-бран
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Желтухін Олександр Олександрович, ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Куліш Юрій Веніамінович, Харківська державна академія залізничного транспорту, професор кафедри вищої математики;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Степановський Юрій Петрович, ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”, старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України,
відділ теорії ядра і квантової теорії поля, м. Київ
Захист відбудеться _16 __лютого_____ 2005 року о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01 при Інституті монокристалів НАН України за адресою: 61001 м. Харків, проспект Леніна, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001 м. Харків, проспект Леніна, 60.
Автореферат розіслано _14 ___січня____ 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01
кандидат фізико-математичних наук Добротворська М.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з основних проблем сучасної фізики є створення єдиної теорії всіх чотирьох фундаментальних взаємодій. Важливим кроком на шляху до вирішення цієї проблеми є побудова Стандартної Моделі, яка об’єднує електромагнітні, слабкі та сильні взаємодії із застосуванням апарату локальної квантової теорії поля та є достатньо підтвердженою експериментально. Незважаючи на успіхи Стандартної Моделі, існує низка нерозв’язаних проблем, а саме відсутність теоретичного обгрунтування вибору групи калібрувальної симетрії, наявність значної кількості феноменологічних параметрів, порушення СР інваріантності, труднощі з поясненням спостережуваних ефекту конфайнменту кварків та ієрархії мас. Також існує експериментальна проблема пошуку хігсівських бозонів. З іншого боку, Стандартна Модель потребує подальшого узагальнення для опису процесів взаємодії частинок з квантованим гравітаційним полем. Спроби такого узагальнення стикаються з фундаментальною проблемою побудови перенормовної квантової теорії гравітації, яка базується на уявленні про елементарні частинки як точковоподібні об’єкти. Відтак виникає інтерес до розробки інших варіантів квантової теорії, в яких припущення про точковоподібний характер частинок замінюється більш загальним уявленням про частинки як протяжні об’єкти.
Однією з таких альтернатив квантовій теорії поля, в рамках якої намічається розв’язання проблем розбіжностей і уніфікації всіх відомих фундаментальних взаємодій, є теорія струн, основними складовими якої виступають протяжні релятивістські об’єкти – струни. У теорії струн моди її властивих коливань розглядаються як кванти, що відповідають елементарним частинкам. Привабливою рисою теорії струн у порівнянні зі Стандартною Моделлю є наявність лише одного параметра б’ розмірності [довжина]2, що вибирається рівним планківській довжині б’1/2=~см для включення гравітонів у спектр станів квантованої замкненої струни. Інші параметри теорії – безрозмірна константа струнної взаємодії gstr, вимірність простору-часу D, припустимі групи калібрувальної симетрії визначаються із вимоги квантової самоузгодженості теорії.
Об’єднання концепції струн з ідеєю суперсиметрії привело до теорії суперструн, в рамках якої вдається єдиним чином описувати бозони і ферміони, що підтверджує принципову можливість об’єднання всіх фундаментальних взаємодій в рамках теорії суперструн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Суперсиметрія і к-симетрія у моделях релятивістських частинок, струн та р-бран

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок