Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРАДИГМА УСПІХУ В ПОЛІТИЧНІЙ СФЕРІ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

ПАРАДИГМА УСПІХУ В ПОЛІТИЧНІЙ СФЕРІ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ПАРАДИГМА УСПІХУ В ПОЛІТИЧНІЙ СФЕРІ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Хорішко Лілія Сергіївна
УДК : [321.02:17.024.4]: 304.42
ПАРАДИГМА УСПІХУ В ПОЛІТИЧНІЙ СФЕРІ
СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА
23.00.03 – політична культура та ідеологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі філософії Запорізького національного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Ніколаєва Тетяна Євгенівна,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Варзар Іван Михайлович,
Національний педагогічний
університет імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри політичних наук
кандидат філософських наук, доцент
Логунова Марія Миколаївна,
Національна академія державного
управління при Президентові України,
доцент кафедри державної політики та
управління політичними процесами
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України, відділ теоретичних і прикладних проблем політології, м. Київ.
Захист відбудеться “_22_” ______червня______ 2007 року о __16__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.12 Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, .
Автореферат розіслано “__15___” ____травня______________ 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Крохмаль


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена доцільністю формування парадигми успіху в політичній сфері суспільства. В контексті розвитку українського суспільства актуальність цієї проблеми пов’язана з низкою обставин. По-перше, прагнення до політичного успіху є незмінним чинником самореалізації особистості в політичній сфері діяльності. По-друге, його досягнення вказує на закономірний результат поєднання внутрішніх та зовнішніх чинників впливу, що спрямований на здобуття найбільш вигідної позиції політичними суб’єктами в політичному просторі, оскільки вона виступає об’єктивованим розподілом влади та притаманних їй ресурсів і привілеїв у визначених просторових межах. Враховуючи сучасні тенденції суспільно-політичного розвитку України, слід відзначити, що позиціювання в межах поля політики дозволяє використовувати найбільш значимі фінансові, адміністративні, культурні ресурси для задоволення відповідних потреб політичних суб’єктів, що є додатковим стимулом для здійснення ними успішного позиціювання.
Політичний успіх є оцінюючою категорією в переосмисленні суспільної значимості діяльності політичних суб’єктів, спрямованої на досягнення найбільш вигідної позиції в політичному просторі. Обґрунтування його концепції, значною мірою, наближає до формування передумов якісного рівня політичних відносин. Основна сутність яких полягає в оцінюванні соціумом значення діяльності політичних суб’єктів для суспільно-політичного розвитку країни. Це вказує на практичну потребу дослідження.
Актуальність теми зумовлена також тим, що поняття “політичного успіху” є конвенціональним у вітчизняній науковій думці і потребує певного теоретичного осмислення.
В теоретико-пізнавальному аспекті доцільність теми дисертації визначена нинішнім станом її розробки. Проблема раціональної, прагматично та морально виваженої, успішної, з точки зору суспільної оцінки, політичної діяльності суб’єктів політики, направленої на здобуття, реалізацію та утримання влади тією чи іншою мірою актуалізовувалася в різні історичні епохи, даючи поштовх до більш глибинних розвідок. Серед найбільш відомих в минулому дослідників даної проблематики можна виділити Конфуція, Платона, Н.Макіавеллі, Т.Гоббса, Гегеля, М.Вебера. Хоча, слід зазначити, що саме поняття політичного успіху даними вченими актуалізоване не було.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПАРАДИГМА УСПІХУ В ПОЛІТИЧНІЙ СФЕРІ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок