Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ / сторінка 3

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
При розробці методики оцінки стану організаційної культури мікросистеми застосовуються методи включеного спостереження, анкетування і інтерв'ю. Для обробки отриманих даних використовується інструментарій статистичного аналізу, а також метод рейтингових оцінок.
Інформаційну базу дослідження склали законодавчі і нормативні акти України, фундаментальні наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених, матеріали, що опубліковані в наукових виданнях, статистична інформація, результати соціологічних досліджень.
Предмет і об'єкт дослідження. Об'єктом дослідження є трансформаційні процеси соціально-економічного розвитку з урахуванням загальноцивілізаційних закономірностей і специфіки національних господарств.
У рамках обраного об'єкта предмет дослідження - економічний зміст організаційної культури і механізм її формування на макро і мікрорівнях в транзитивній економіці України.
Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що:

розкрито економічний зміст категорії “організаційна культура” як системи інститутів, що, з одного боку, зумовлює поведінку індивідів, з іншого, - пов'язана з потребою суб'єктів організації в існуванні певних обмежень, які упорядковують їх взаємодію. Визначено характерні риси організаційної культури на макрорівні і в рамках окремої мікросистеми;

із використанням комунікаційного підходу доведено, що формування ефективної організаційної культури зумовлено необхідністю забезпечити більш високий рівень координації соціально-економічної діяльності. Створення механізму взаємодії суб'єктів, який відповідає умовам транзитивності, сприяє зниженню трансакційних витрат, що особливо актуально на етапі ринкових трансформації;

обгрунтовано, що права власності є системообразуючим інститутом організаційної культури, оскільки визначають її стан на макро і мікрорівнях. В свою чергу, взаємозв'язок організаційної культури і прав власності полягає в обумовленості забезпечення фактичних прав власності тими реальними відносинами, які складаються між суб'єктами економічного життя, тобто станом організаційної культури;

виявлено загальноцивілізаційні закономірності формування організаційної культури, а також специфічні риси українського народу, які визначають чинники зовнішнього середовища і внутрішньофірмові важелі впливу на розвиток організаційної культури;

розроблено методику оцінки стану організаційної культури мікросистеми з урахуванням специфіки її використання на багатонаціональному підприємстві. Впровадження цієї методики дозволяє виявити бар’єри формування рівноважного стану організаційної культури, яка відображає сучасні прогресивні тенденції транзитивної економіки, та запропонувати заходи щодо їх подолання.
Практичне значення одержаних результатів. Обгрунтовані в дисертації методологічні принципи аналізу організаційної культури дозволяють використати їх для дослідження процесу формування соціального ринкового господарства України, його окремих організаційних структур. Основні положення і висновки можуть знайти застосування в ході розробки стратегії подальших перетворень, що спрямовані на формування організаційної культури нового типу, яка відображає загальноцивілізаційні закономірності та ментальні особливості українського суспільства.
Методика оцінки стану організаційної культури може бути використаною в процесі вдосконалення роботи з персоналом в умовах ринкових перетворень діяльності підприємств. Матеріали дисертації доцільно застосовувати у викладанні фундаментальних і прикладних економічних дисциплін.
Результати впровадження дисертаційного дослідження підтверджені документально.
Апробація. Основні теоретичні положення, результати і висновки докладалися на семи конференціях: Міжнародній науково-практичній конференції “Ten Years After: Moving Forward... Looking Back? (Десять років опісля: рухаючись вперед... озираючись назад?)” - м.Будапешт (Угорщина), квітень 1999 р.; Міжнародній науково-практичній конференції “Social Exhaustion and Reform in Post-Communist Societies at the Dawn of the 21-st Century (Соціальна напруженість і реформи в посткомуністичних державах на порозі 21 століття)” - м.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок