Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ / сторінка 4

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Санкт-Петербург (Росія), травень 1999 р.; Регіональній науково-практичній конференції “Стратегія управління соціально-економічним розвитком регіону на період до 2010 року” - м.Донецьк, вересень 1999 р.; Міжнародній науково-практичній конференції “Економічна теорія: сучасна парадигма та її еволюція на порозі ХХІ століття” - м.Київ, березень 2000 р.; Міжнародній науково-методичній конференції “Еволюція економічного розвитку та економічних теорій (проблеми дослідження та викладання)” - м.Київ, квітень 2000 р.; Міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми сучасної економіки і інституціональна теорія” - м.Донецьк, січень 2003 р.
Результати дослідження пройшли випробування на підприємствах Донецької області (ВАТ “Каракубське ХПП”, ТОВ “Комбінат Каргіл”, ВАТ “Донбаскабель”), використовуються у викладацькій роботі на кафедрі економічної теорії Донецького національного технічного університету при проведенні занять з політичної економії, мікроекономіки, макроекономіки.
Публікації. За результатами досліджень опубліковано вісім наукових робіт, загальним обсягом 3.30 др.арк., з яких 3.10 др.арк. належить автору.
Структура і обсяг роботи. Дісертаційна робота складається із вступу, трьох розділів, які містять вісім підрозділів, та висновків. Основний обсяг дисертації становить 172 сторінки. Дисертація має 10 таблиць, 19 рисунків, 10 додатків. Список використаних джерел нараховує 168 найменувань.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ
Розділ 1. Теоретичні основи аналізу організаційної культури. У першому розділі розглянуто базові положення концепції організаційної культури, які закладені в роботах соціологів і представлені раціонально-прагматичним та феноменологічним підходами. Відмінності поглядів представників цих наукових напрямів зводяться до сприйняття даної категорії або як атрибута організації з можливістю впливати на її формування, або як сутності самої організації, на яку неможливо цілеспрямовано впливати. Розглянуті напрями знайшли досить широке розповсюдження в сучасній теорії і практиці менеджменту, що потребує авторського розуміння категорії організаційної культури з точки зору економічної теорії.
Економічний аспект організаційної культури досліджується на основі методологічних позицій загального, особливого і одиничного, тобто як з точки зору загальноцивілізаційних тенденцій формування і розвитку, так і з урахуванням її специфіки в різних соціально-економічних умовах, для окремих організаційних структур. Аналіз логіки взаємозв'язку понять “культура” - “організація” - “організаційна культура” доводить доцільність розгляду організаційної культури в широкому значенні як вищого способу організації життєдіяльності, який характеризує загальноцивілізаційну систему цінностей, тенденції соціально-економічного розвитку, специфіку їх вияву на кожному конкретному етапі людського буття. Формування організаційної культури в широкому значенні обгрунтовано з позицій аналізу різних підходів до розуміння суспільного прогресу, що дозволило показати еволюцію організаційної культури через взаємозв'язок соціального прогресу із зміною способу господарювання. Організаційну культуру у вузькому значенні, тобто окремої мікросистеми, розглянуто в контексті існуючих в економічній науці теорій фірми, що відображає специфіку організації взаємодії в рамках конкретного підприємства.
Визначення суті і місця організаційної культури в рамках предмета економічної теорії засноване на методологічних принципах інституціоналізму і неоінституціоналізму. Із використанням категориального апарату інституціональ-ної теорії організаційна культура в загальному значенні визначена як формально встановлені норми і неформальні правила, які визначають особливості взаємодії членів організації. Організація в такому сенсі - це засноване на ієрархічних відносинах об'єднання економічних агентів, які підтримують загальні цілі, але на базі різних мотивацій. У такому розумінні в якості організації пропонується розглядати як державу, так і мікросистему. На основі критичного аналізу існуючих в економічній літературі неоднозначних підходів до розуміння відмінностей інституту і організації в дисертації обгрунтовано авторську позицію, згідно до якої неправомірно пов'язувати інститут лише з макроекономічним середовищем.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок