Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ / сторінка 6

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
В аналізі можливостей їх вирішення з використанням інструментарію організаційної культури (зниження трансакційних витрат) виявлений ланцюжок взаємозв'язків, що відбиваються як на виборі організаційної форми підприємства, так і на результатах його діяльності: трансакційні витрати - організаційні структури - інститути - трансакційні витрати.
Відмінною рисою перехідної економіки в контексті прав власності є той факт, що реальні права власності забезпечуються не стільки формальним закріпленням, скільки тими відносинами, які складаються між суб'єктами економічного життя, тобто саме інститут організаційної культури часто визначає права власності в умовах нестійкої законодавчої бази і постійного перерозподілу власності. У сучасній ситуації потрібно забезпечити оптимальний набір формальних правил і неформальних норм для досягнення рівноважного стану організаційної культури. При цьому основою для змін системи норм і правил, що склалася, є асиметричність розподілу переговорної сили між сторонами, що в ряді випадків створює окремим групам індивідів умови для отримання перерозподільчих переваг в новій інституціональній системі. Таким чином, формування ефективної організаційної культури передбачає оптимізацію структури формальних правил (насамперед прав власності) і неформальних норм, яка орієнтована на розвиток.
Розділ 2. Напрями формування організаційної культури в умовах транзитивності. У другому розділі дисертації доведено, що формування організаційної культури в умовах транзитивності передбачає необхідність врахування сучасних трансформаційних процесів, які стосуються не тільки індустріальної форми господарства, але і самої природи людської діяльності, напрямів зміни переваг і базових цінностей індивідів. Перетворення в колишніх соціалістичних державах, з одного боку, відображають загальносвітову траєкторію глобалізації, постекономічні тенденції розвитку суспільства, з іншого, характеризують ті специфічні особливості, які властиві національним господарським системам, окремим організаціям всередині цих систем.
На підставі такого підходу обгрунтовано неможливість нав'язування українському народу економічного образу мислення, який є пануючим в країнах з розвиненою ринковою економікою. У процесі формування організаційної культури нового типу потрібно враховувати такі специфічні риси українського суспільства як орієнтацію на державність, схильність до зрівнювальності в розподілі, патерналізм, національні традиції, які мають глибоке історичне коріння.
Стан організаційної культури в сучасній Україні відображає процеси трансформації соціально-економічної системи радянського періоду в ринкову з одночасним накопиченням елементів якісно нового постіндустріального суспільства, становлення якого відбувається в розвинених країнах Заходу. Означена подвійність зумовлює специфіку механізму формування організаційної культури ринкового типу в транзитивній економіці України, його відмінні риси для функціонуючих мікросистем.
Розвиток елементів постіндустріального суспільства найбільш наочно виявляється на рівні окремих мікросистем. Функціонування великих корпорацій при всій суперечності інституціонального середовища транзитивної економіки України все в більшій мірі набуває риси розвиненої або “адаптивної” корпорації, для якої характерні: включення в систему відносин із зовнішнім середовищем не тільки традиційних економічних цінностей; орієнтація на стимулювання творчої складової труда; зростання частки витрат, що спрямовані на підвищення рівня знань, навичок, розвиток талантів. Перелічені характеристики сприяють зближенню інтересів корпорацій, суспільства і особистостей, лежать в основі формування організаційної культури нового типу, яка заснована на постіндустріальних тенденціях.
У ході дослідження механізму формування організаційної культури в умовах транзитивності розглядаються чинники, що впливають на її стан. З одного боку, організаційна культура в широкому сенсі визначає особливості функціонування організацій в рамках конкретної держави. З іншого, - вона сама схильна до впливу загальноцивілізаційних тенденцій глобалізації, зміни уявлень про роль організації в житті суспільства, формальних правил, які диктуються державі з боку міжнародних суспільних і фінансових інститутів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок