Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Усачова Вероніка Валеріївна
УДК 338.2:332.021
ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк)
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
заслужений працівник народної освіти України
Тарасенко Галина Дем’янівна
Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент Архієреєв Сергій Ігоревич, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України (м.Харків), професор кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент Горожанкіна Марина Євгенівна, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк), докторант кафедри економічної теорії
Провідна установа:
Інститут економіки промисловості НАН Украіни (м. Донецьк), відділ проблем ефективного використання виробничого потенціалу
Захист дисертації відбудеться 26.11.03 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
83015, м.Донецьк, вул.Челюскінців, 198а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
83055, м.Донецьк, вул.Університетська, 24.
Автореферат розісланий 22 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні трансформаційні процеси в Україні зумовлюють зростаючу увагу вчених і політиків до проблем створення умов якісних змін в національній економіці, які б дозволили, з одного боку, підвищити її адаптивний потенціал, з іншого - подолати розрив у рівні конкурентоздатності з розвиненими ринковими країнами. Для вирішення цієї задачі пропонуються різні підходи, що спрямовані на поліпшення інвестиційного клімату, погашення зовнішнього боргу, зменшення податкового тягаря, забезпечення захисту прав власності, здійснення судової реформи, оптимізацію адміністративної системи і інш.
Незважаючи на різноманіття проблем, що досліджуються в економічній науці, як і раніше за межами її предмета залишається організаційна культура, яка багато в чому визначає тенденції суспільного прогресу з точки зору загальноцивілізаційних закономірностей і відображає специфіку розвитку національних господарств, окремих мікросистем.
Особливу актуальність дослідження економічної сторони організаційної культури набуває в умовах переходу України від централізованої системи координації діяльності господарюючих суб'єктів до ринкової з одночасним зародженням постіндустріальних і постекономічних тенденцій. Формування організаційної культури в умовах транзитивності передбачає створення як на макро, так і на мікрорівнях, координаційного механізму, який би адекватно відображав процеси трансформації системи соціально-економічних відносин, що склалася в суспільстві з урахуванням ментальних моделей, ціннісних орієнтирів, етичних норм поведінки і ідеологічних позицій його членів.
Перехідні процеси в економіці України значною мірою торкаються організації суспільного виробництва загалом і кардинально змінюють систему відносин кожної окремої організаційної структури. У цих умовах виникає необхідність дослідження впливу на стан організаційної культури загальноцивілізаційних закономірностей розвитку, процесів глобалізації економіки, поглиблення міжнародного партнерства і створення багатонаціональних ринкових структур. Потребує вивчення механізм формування організаційної культури, чинники, що її визначають, можливість адаптації до тенденцій розвитку сучасного світу, враховуючи національні цінності і традиції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНА КУЛЬТУРА В ТРАНЗИТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ: ПОЛІТЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок