Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ І ГОСПОДАРСЬКІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИРОЩУВАННЯ ПЕРСИКАВ ЗОНІ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

БІОЛОГІЧНІ І ГОСПОДАРСЬКІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИРОЩУВАННЯ ПЕРСИКАВ ЗОНІ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

Назва:
БІОЛОГІЧНІ І ГОСПОДАРСЬКІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИРОЩУВАННЯ ПЕРСИКАВ ЗОНІ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,33 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗАЯЦЬ ВАСИЛЬ АНДРІЙОВИЧ
УДК: 634.26:575.86:631.527
БІОЛОГІЧНІ І ГОСПОДАРСЬКІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИРОЩУВАННЯ ПЕРСИКА
В ЗОНІ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
06.01.07 плодівництво
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ужгородському національному університеті.
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор НАУ, член-кореспондент УААН Кондратенко Петро Васильович, директор Інституту садівництва УААН, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Марковський Василь Станіславович, головний науковий співробітник Інституту садівництва УААН, м. Київ;
 
Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії ім. Л.П.Симиренка, доктор сільськогосподарських наук, професор, Смиков Володимир Карпович, Нікітський ботанічний сад, головний науковий співробітник відділу плодових та субтропічних культур, м. Ялта;
доктор сільськогосподарських наук, професор Красноштан Анатолій Олексійович, професор кафедри плодівництва Уманської державної аграрної академії, м. Умань.
Провідна установа: Кримський аграрний університет, м. Сімферополь
 
Захист відбудеться 30 листопада 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.04 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10, читальий зал.
Автореферат розісланий 25 жовтня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Балабайко В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед усіх плодових порід персик є однією з найбільш скороплідних високоврожайних культур. Комплексне вивчення технології вирощування персика і впровадження у виробництво якісно нових високопродуктивних його сортів є необхідною умовою для успішного вирощування цієї культури в регіоні Карпат. Для західних областей України персик є новою і маловивченою плодовою культурою. Урожайність персика в Закарпатті та Придністровї значно нижча потенційних можливостей даної породи. Основна причина цього полягає в недостатку знань біології персика, недосконалості принципів районування сортів та недостатній рівень технологічного догляду за насадженнями.
Недостатньо розроблена внутрішньовидова класифікація персика для визначення родинних звязків між окремими підвидами та різновидностями, що затруднює підбір вихідних форм у створенні нових сортів. У світовій колекції зовсім не було червономясих і червонолистих сортів, які могли б розширити й урізноманітнити набір фруктів для споживання у свіжому вигляді та для технічної переробки. Червонолистість є надійним засобом підвищення продуктивності не тільки персика, але й інших сільськогосподарських рослин.
Розширення площ під персиком в Україні стримується недостатнім виробництвом посадкового матеріалу, що повязане з відсутністю високоякісних насіннєвих та клонових підщеп, пристосованих до конкретних умов району вирощування. Інтродуковані сорти часто важко пристосовуються до нових грунтово-кліматичних зон вирощування і стають непридатними для закладання промислових садів. Тому актуальним залишається питання добору і виведення нових сортів, що пристосовані до екологічних умов західного регіону України. Найбільший економічний ефект у південних та західних областях України мають надранні сорти, однак їх набір дуже обмежений і майже всі вони потребують селекційного поліпшення.
При створенні високопродуктивних насаджень важливе значення належить формуванню крони та обрізуванню плодоносних дерев. Поряд з цим підвищенню продуктивності персика сприяє система утримання грунту, удобрення та захист рослин від грибних хвороб.
Промислове вирощування персика в регіоні Карпат стримується низькою зимо і морозостійкістю генеративних бруньок, недостатньою кількістю адаптованих сортів з високим генетичним потенціалом продуктивності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ І ГОСПОДАРСЬКІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИРОЩУВАННЯ ПЕРСИКАВ ЗОНІ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок