Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

Назва:
ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ЦИБА ТЕТЯНА ЄВГЕНІЇВНА
УДК 330.322.014.6
ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
08.01.01. – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії та основ підприємництва Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник:
доктор економічних наук, доцент ПЕТРУНЯ Юрій Євгенович,
Національна гірнича академія України (м. Дніпропетровськ), професор
кафедри економічної теорії та основ підприємництва.
Офіційні опоненти:
-
доктор економічних наук, професор ТАРАСЕВИЧ Віктор Миколайович, Національна металургійна академія України
(м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри політичної економії;
- кандидат економічних наук, доцент ЯКОВЕНКО Лариса Іванівна, Київський університет ім. Тараса Шевченка, докторант кафедри
теоретичної та прикладної економіки.
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра економічної теорії та економічних методів управління, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “__6_”___жовтня____ 2000 р. о __14-00__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.080.01 у Національній гірничій академії України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, кім.1/107.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної гірничої академії за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “__29__”___серпня___ 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грідін О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Важливим напрямком формування ефективної системи змішаної економіки в Україні є створення відповідного механізму інноваційного розподілу ресурсів суспільства, забезпечення необхідного рівня інноваційної активності підприємств. Проте в останнє десятиріччя в країні спостерігається постійне зменшення масштабів інноваційної діяльності. Вирішення проблеми багато в чому залежить від рівня мотивації суб'єктів господарювання, їх пріоритетів та можливостей, ступеня досконалості методів обгрунтування інноваційних проектів, що приймаються, їхньої оптимізації тощо.
Питання ролі інновацій в економічній системі знайшли одне з провідних місць в дослідженнях вітчизняних та зарубіжних економістів. До них передусім належать праці А. Сміта, Й. Шумпетера, О. Анчишкина, Л. Безчасного, Ю. Бажала, М. Герасимчука, В. Гейця, Б. Кваснюка, О. Кузнєцова, Б. Кондратьєва, І. Лукінова, Д. Львова, О. Менша, В. Новожилова, С. Покропивного, Б. Санто, А. Филипенка, Ю. Яковця, А. Яковлєва та деяких інших авторів. Разом з тим, у цих працях недостатньою мірою враховується насамперед такий важливий аспект проблеми, як умови ринкової невизначеності, наявність яких є характерною для діяльності підприємств у сучасній економіці, зокрема українській.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Проведені дослідження виконувалися в межах науково-дослідної теми кафедри економіки Кременчуцького державного політехнічного інституту “Підвищення інвестиційної привабливості підприємств Кременчуцького регіону” (державний реєстраційний номер 0199U004059).
Мета дисертаційного дослідження полягає в тому, щоб на основі глибокого аналізу теоретико-економічних проблем інноваційної діяльності підприємств в Україні виявити основні фактори ринкової невизначеності, найсуттєвіші складові інноваційної діяльності підприємств, пов'язані з урахуванням ризику, обгрунтуванням інноваційних проектів в умовах ринкової невизначеності, а також запропонувати рекомендації з підвищення рівня взаємоузгодженості ринкового саморегулювання та державного управління інноваційною діяльністю підприємств.
У відповідності до поставленої мети в дисертації вирішуються такі задачі:
- з'ясування сутності та чинників ринкової невизначеності;
- розкриття змісту інноваційної діяльності підприємств, її особливостей в умовах ринкової невизначеності;
- виявлення особливостей ризику в інноваційній діяльності підприємств в умовах ринкового середовища;
- з'ясування напрямків еволюції та особливостей інноваційної діяльності в економіці України;
- виявлення факторів, що визначають відбір ефективних інноваційних проектів в умовах ринкової невизначеності;
- визначення основних форм взаємодії ринкового саморегулювання та державного управління інноваційною діяльністю, напрямків та наслідків впливу державного регулювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок