Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРФЕРЕНЦ - СТРУМІВ ЯК СТРЕС-ПРОТЕКТОРА У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ

ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРФЕРЕНЦ - СТРУМІВ ЯК СТРЕС-ПРОТЕКТОРА У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРФЕРЕНЦ - СТРУМІВ ЯК СТРЕС-ПРОТЕКТОРА У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,06 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА КУРОРТОЛОГІЇ
КРОКОС Алла Альфредівна
УДК 616.12-009.72:616.45-001.1/.3] –085.844
ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРФЕРЕНЦ - СТРУМІВ
ЯК СТРЕС-ПРОТЕКТОРА У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ
14.01.33 –курортологія та фізіотерапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2003


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на базі Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України.
Науковий керівник: Бабов Костянтин Дмитрович,
доктор медичних наук, професор, Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України, директор.
Офіційні опоненти: Якименко Олена Олександрівна,
доктор медичних наук, професор, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідуюча кафедрою пропедевтики внутрішніх хвороб і терапії.
Тондій Леонід Дмитрович,
доктор медичних наук, професор, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри фізіотерапії та курортології.
Провідна установа: Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, кафедра фізіотерапії, м.Сімферополь.
Захист дисертації відбудеться 27 червня 2003 року о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 41.608.01при Українському науково-дослідному інституті медичної реабілітації та курортології МОЗ України (65014, Одеса, Лермонтовський пров., 6).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Українського НДІ медичної реабілітації та курортології за адресою: 65014, Одеса, Лермонтовський пров., 6.
Автореферат розісланий 24 травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої Ради,
кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Г.О. Дмитрієва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ішемічна хвороба серця (ІХС) сьогодні, як і десятиріччя тому, залишається однією з найактуальніших проблем сучасної кардіологічної науки. Захворюваність на коронарну хворобу в Україні, Росії та більшості країн СНД протягом останніх десяти років сягнула критичного рівня, смертність від останньої - практично набула характеру епідемії [Оганов Р.Г., 1999].
В нашій країні смертність від ІХС перевищує мінімальну величину цього показника в Європі в 4,5 рази, складаючи серед чоловіків віком від 45 до 74 років 1490 на 100 000 населення, що становить 61,3 % від загальної смертності в державі [Амосова К.М., 1998; Москаленко В.Ф., 2001; Лутай М.І., Дорогой А.П., 2002].
Постійно зростаючий рівень смертності та інвалідності від ішемічної хвороби серця (ІХС) найбільш працездатної частини населення країни спонукає медиків до пошуку більш ефективних методів лікування та профілактики цієї серйозної хвороби.
Одним з стратегічних аспектів профілактики ІХС, в тому числі стабільної стенокардії, вважають необхідність модифікації найважливіших чинників внутрішнього та зовнішнього середовища, що статистично значуще пов’язані з відтворенням провідних патогенетичних механізмів формування, виникнення та прогресування хвороби. Такі чинники називають факторами ризику [Ламбич И.С., Стожинич С.П., 1990; Оганов Р.Г., 2001; Смирнова І.П., Кваша Е.А., Горбась І.М. и др., 2002].
Особливе місце серед давно відомих факторів ризику ІХС таких, як: артеріальна гіпертензія, гіперхолестеринемія, цукровий діабет, надмірна вага, паління та гіподинамія, в наш час посідає емоційний стрес. Як зауважує Робоча група Європейського Товариства кардіологів, емоційний стрес є чи не найголовнішою причиною дестабілізації коронарної хвороби, що зазвичай провокує виникнення серцево-судинних катастроф.
Саме ініційовані стресом патологічні реакції здатні індукувати, формувати та заглиблювати основні патогенетичні субстрати й підгрунтя ІХС – стенозуючий атеросклероз, тромбоз та коронароспазм [Волков В.С., Поздняков Ю.М., 1995; Плющ Г.Л., Воронков Г.С., 1998].
Ось чому модифікація стресу як фактору ризику є вкрай важливим завданням як в сенсі первинної, так й вторинної профілактики та лікування ІХС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРФЕРЕНЦ - СТРУМІВ ЯК СТРЕС-ПРОТЕКТОРА У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА СТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок