Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ОБСЯГІВ ЗБУТУ СПОЖИВЧИХ ТОВАРІВ І ПОСЛУГ НА РЕГІОНАЛЬНИХ РИНКАХ

ПРОГНОЗУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ОБСЯГІВ ЗБУТУ СПОЖИВЧИХ ТОВАРІВ І ПОСЛУГ НА РЕГІОНАЛЬНИХ РИНКАХ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ОБСЯГІВ ЗБУТУ СПОЖИВЧИХ ТОВАРІВ І ПОСЛУГ НА РЕГІОНАЛЬНИХ РИНКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПРОКОПЕНКО ВІТАЛІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 658.8 : 339.133.2
ПРОГНОЗУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ОБСЯГІВ ЗБУТУ
СПОЖИВЧИХ ТОВАРІВ І ПОСЛУГ
НА РЕГІОНАЛЬНИХ РИНКАХ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Григорян Григор Маргарович,
Харківський державний економічний університет,
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Перерва Петро Григорович,
Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри організації виробництва і управління персоналом
кандидат економічних наук, доцент
Березін Олександр Вікторович,
Полтавський університет споживчої кооперації,
доцент кафедри економіки підприємства
Провідна установа – Кременчуцький державний політехнічний університет, кафедра економіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Кременчук
Захист відбудеться “29” січня 2004 р. о 13 – 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий “29” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Еволюція системи соціально-економічних відносин ринкової економіки об'єктивно визначає необхідність наукового дослідження проблем прогнозування підприємствами ринків збуту. Якщо в централізовано-плановій економіці питання виробництва і збуту вирішувалися для вітчизняних підприємств директивно, то становлення ринкових відносин в Україні перекладає на них і ініціативу у вивченні та прогнозуванні ринків, і економічну відповідальність за його результати.
Теоретико-методологічні засади економічного прогнозування, його значення для розвитку підприємств в умовах ринкової економіки досліджено у фундаментальних працях таких українських і зарубіжних вчених, як І. Ансофф, А. Анчишкін, В. Геєць, О. ґранберґ, Г. Григорян, А. Ємельянов, У. Кінґ, Д. Кліланд, М. Кондратьєв, М. Мескон, В. Пономаренко, Г. Тейл, О. Тридід, Є. Четиркін та інших.
Питання формування і прогнозування ринків споживчих товарів і послуг, підходи до розв’язання цих проблем на реґіональному рівні розглянуто у працях Л. Абалкіна, Е. Алаєва, М. Баранського, К. Вальтуха, Н. Глікмана, Дж. Кейнса, Ф. Котлера, А. Левіна, К. Маркса, А. Маршала, К. Менґера, Я. Месхії, М. Некрасова, А. Новоселова, А. Пробста, Г. Росинської, Ю. Саушкіна, Є. Слуцького, Ю. Твілдіані, Дж. Хікса, Р. Шніпера та інших. Але в цих дослідженнях прогнозування ринків споживчих товарів і послуг недостатньо пов'язано з плануванням виробництва та збуту на рівні підприємств, не зроблено необхідних акцентів на тому, що в першу чергу вони як первинні ланки суспільного виробництва мають потребу в прогнозах для забезпечення свого сталого розвитку.
Наукові підходи, запропоновані вченими, вимагають подальшого розвитку. Прискорення науково-технічного проґресу, посилення нестабільності ринкового середовища, його ґлобалізація і реґіоналізація, підвищення важливості соціальних аспектів виробництва та інші сучасні зміни в ньому закономірно ускладнюють для підприємств задачі прогнозування реґіональних споживчих ринків, зумовлюють нову проблематику його наукового дослідження.
Таким чином, недостатня розробленість наукових засад прогнозування підприємствами обсягів збуту споживчих товарів і послуг на реґіональних ринках визначає актуальність цього дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація пов'язана з основними науковими результатами, теоретичними положеннями і висновками досліджень, які провадилися за особистої участі автора в Харківському державному економічному університеті в 2003 році за темою 53/2003 – 2005 “Адаптивні моделі стійкого функціонування соціально-економічних систем”, номер державної реєстрації 0103U000462.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ ОБСЯГІВ ЗБУТУ СПОЖИВЧИХ ТОВАРІВ І ПОСЛУГ НА РЕГІОНАЛЬНИХ РИНКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок