Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гуманістичні засади інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів: управлінський аспект

Гуманістичні засади інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів: управлінський аспект

Назва:
Гуманістичні засади інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів: управлінський аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,57 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Вознюк Лідія Володимирівна
УДК 378.1 (371)
Гуманістичні засади інноваційної діяльності
загальноосвітніх навчальних закладів:
управлінський аспект
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Радул Валерій Вікторович,
Кіровоградський державний університет
імені Володимира Винниченка,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Пікельна Валерія Семенівна,
Криворізький державний педагогічний
університет, професор кафедри педагогіки
і методики трудового навчання;
кандидат педагогічних наук
Корінна Людмила Віталіївна,
Житомирський обласний педагогічний ліцей,
директор.
Захист відбудеться 15 січня 2008 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 в Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий 14 грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А.Сейко
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Процеси оновлення в усіх сферах життєдіяльності українського суспільства вимагають суттєвих змін освітньої галузі. Інтеграція у європейський та світовий освітній простір, перехід до нових освітніх моделей, запровадження інноваційних технологій навчання визначаються як важливі завдання модернізації вітчизняної освіти. Основні положення стратегічних змін знаходять своє відображення у нормативно-правових документах (Закони України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Національна доктрина розвитку освіти, Концепція загальної середньої освіти (12-річна школа), Концепція переходу до профільного навчання, Державний стандарт базової і повної середньої освіти та ін.). Найбільш характерною ознакою таких змін у системі шкільної освіти визначається гуманістична орієнтація навчально-виховного процесу.
Управління інноваційними процесами в загальноосвітніх навчальних закладах за таких обставин виокремлюється як системоутворювальний чинник розвитку їх інноваційного потенціалу та визначення стратегії освітніх реформ. Від спрямованості шкільного менеджменту загалом та системи управління освітніми інноваціями зокрема залежить як розвиток окремих навчальних закладів, так і якість шкільної освіти в державі. Визначення цілей інноваційних процесів вимагає необхідності врахування гуманістичних засад в управлінні школою. З одного боку, вони визначають аксіологічний аспект проектування змін у шкільній організації, а з іншого – завдяки гармонізації освітнього середовища – створюють умови для позитивного сприйняття інновацій, розуміння їхнього значення для оптимізації навчально-виховного процесу в школі.
Дослідження різноманітних аспектів забезпечення гуманістичної спрямованості інноваційних змін внутрішкільного управління здійснено у ряді робіт вітчизняних та зарубіжних авторів. У дослідженнях Л.М. Ващенко, Г.В. Єльникової, В.І. Бондаря, Л.І. Даниленко, Л.М. Калініної, О.І. Касьянової, В.С. Пікельної, О.Я. Савченко, Є.М. Хрикова, Ю.А. Конаржевського, В.С. Лазарева, О.М. Моісеєва, М.М. Поташника, П.І. Третьякова, Т.І. Шамової та інших проаналізовано сучасну теорію та практику управління школою у період оновлення, складних трансформаційних перетворень. Виявлено зв’язок гуманістичних характеристик шкільного управління з розвитком теорій соціального управління, проблемами глобалізації, внутрішніми потребами держави, суспільства внаслідок переходу до гуманістично орієнтованої освітньої парадигми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Гуманістичні засади інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів: управлінський аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок