Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАПОЗИЧЕННЯ З КЛАСИЧНИХ МОВ У НАУКОВІЙ ТЕРМІНОЛОГІЇ СУЧАСНИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ (на матеріалі юридичних та економічних термінів української, російської, німецької, французької, англійської мов)

ЗАПОЗИЧЕННЯ З КЛАСИЧНИХ МОВ У НАУКОВІЙ ТЕРМІНОЛОГІЇ СУЧАСНИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ (на матеріалі юридичних та економічних термінів української, російської, німецької, французької, англійської мов)

Назва:
ЗАПОЗИЧЕННЯ З КЛАСИЧНИХ МОВ У НАУКОВІЙ ТЕРМІНОЛОГІЇ СУЧАСНИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ (на матеріалі юридичних та економічних термінів української, російської, німецької, французької, англійської мов)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,62 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Європейська цивілізація, спадкоємиця античної культури, використов
ує в термінологіях різних галузей науки і техніки давньогрец


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ФІЛОЛОГІЇ
ВАКУЛИК Ірина Іванівна
УДК 811.124’06
81.373.613
ЗАПОЗИЧЕННЯ З КЛАСИЧНИХ МОВ У НАУКОВІЙ ТЕРМІНОЛОГІЇ СУЧАСНИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ
(на матеріалі юридичних та економічних термінів української, російської, німецької, французької, англійської мов)
10.02.15 – загальне мовознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі загального мовознавства та класичної філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Нікітіна Фіонілла Олексіївна,
Київський інститут перекладачів,
професор кафедри мовознавства
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Пещак Марія Михайлівна,
Український мовно-інформаційний фонд НАН України,
головний консультант
кандидат філологічних наук, доцент
Безпаленко Анатолій Мілентійович, Національний
аграрний університет, завідувач кафедри української та англійської мов
Провідна установа – кафедра загального мовознавства та історії мови Донецького національного університету
Захист відбудеться “14” жовтня 2004 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19 в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий “8” вересня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.П.Гнатюк
Загальна характеристика роботи
Давньогрецька та римська культурна спадщина давно стала базою всієї європейської цивілізації. Тому важко переоцінити внесок класичних мов у мови європейського ареалу. Запозичення з давньогрецької та латинської мов становлять значний шар лексики не лише романських, але й германських та слов’янських мов.
Для багатьох мов європейського ареалу зручним стало впродовж десятиліть при конструюванні нових термінів використовувати інтернаціональні елементи. І по сьогодні відбувається утворення термінів у різних галузях знань (як природничих, так і гуманітарних наук), до яких, як складові частини термінів, увіходять корені, префікси та суфікси класичних мов. Майже у геометричній прогресії зростає в сучасному світі кількість таких термінів, що пов’язано з розвитком науково-технічної інформації, засобів цієї інформації, а також обумовлено розвитком і розгалуженням окремих наук.
Європейська цивілізація, спадкоємиця античної культури, використовує в термінологіях різних галузей науки і техніки давньогрецьку і латинську лексику, головним чином у вигляді терміноелементів (коренів, афіксів, афіксоїдів), що сполучаються як між собою, так і з питомими елементами мов-реципієнтів. Час довів не лише доцільність, але й необхідність звертатися при побудові термінів до античних лексико-словотвірних джерел. Використанню грецьких і латинських елементів у науковій і технічній термінологіях, особливостям їх функціонування присвячена велика кількість досліджень. Однак цю тему не можна вважати вичерпаною, оскільки галузеві термінології є відкритими системами, розвиток (або перебудова) яких викликає необхідність нового адекватного опису або переосмислення.
Актуальність дослідження. Перегляд не лише праць з окремих галузей термінології, але й компендіумів-узагальнень з термінознавства (В.П.Даниленко, О.В.Суперанська та ін.) дає підстави думати, що настав час порівняльних досліджень по окремих термінологічних галузях, де мають зіставлятися термінологічні одиниці найвпливовіших європейських мов; можна залучати й матеріал представників інших мовних родин, на лексику яких вплинули індоєвропейські. Саме такий підхід є актуальним у наш час, що пов’язується з глобалізацією світової економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАПОЗИЧЕННЯ З КЛАСИЧНИХ МОВ У НАУКОВІЙ ТЕРМІНОЛОГІЇ СУЧАСНИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ (на матеріалі юридичних та економічних термінів української, російської, німецької, французької, англійської мов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок